Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei lammutas linnuvabriku uue grupeeringu

End oma arvates juba linnuvabriku uueks grupeeringuks pidanud poisikesed Harjumaal Loo alevikus peavad tiibu kärpima, sest Ida-Harju kriminaalpolitsei valmistab ette nende kohtusse saatmist.

Poistekamba teod muutusid üha jõhkramaks: peksti ja rööviti inimesi, kes polnud kohalikud ja olid vindised. Üheks varitsuskohaks oli pangaautomaat, mille juures oodati hiliseid raha võtjaid, kirjutas SL Õhtuleht.

Jämedate kassikullast kettidega ehitud mehehakatised lõbustasid end ka sellega, et panid huvi pärast põlema ühe sõiduauto Ford Orion - et näha, kas plahvatab nagu filmides. Ei plahvatanud, põles niisama.

Poistelt on esimesed ülestunnistused võetud. Et kõigil on heas korras kodud ja kõik käivad koolis, pole neist kedagi vahi alla võetud.

"Oleks võinud ju taotleda," märkis poisse üle kuulanud Ida-Harju kriminaalpolitsei juhtinspektor Jevgeni Semjonov, "aga eeldame, et nüüd, kui vanemad on poiste tegemistega kursis, teevad nad ka ise midagi." Ükski vanematest ei uskunud algul, et tema laps võiks olla seotud kuritegudega.

15-aastane Marek, 18-aastane Tanel, 17-aastane Ärni, 13-aastane Henri, 15-aastane Arno, 24-aastane Egert ja 17-aastane Rainis on tunnistanud, et peksid ja röövisid märtsis bussi pealt tulnud purjus meest.

Poiste viimane ohver pärineb eelmisest esmaspäevast. Viljandimaalt pärit purjus ehitusmees oli poistekambalt küsinud, kus on taksopeatus. Nurga taga, kuhu ta juhatati, rabati ohver pikali ja peksti jõhkralt - kiviga kõhtu.

"Poisid on tunnistanud mitut peksmist ja vargust, mille ohvrit me ei teagi," märgib Ida-Harju politseiosakonna kriminaaltalituse komissar Margo Reiska. Ta palub, et kõik, kel võib olla olnud kokkupuuteid Loo poistekambaga, annaksid sellest teada telefonil 612 4607 või ööpäev läbi korrapidaja telefonil 612 4611.

Ehkki tabatud kamba liikmed esinesid politseis algul üsna üleolevalt, loodab komissar Reiska, et nende jõhkrustele pandi piir veel õigel ajal - aasta-paari pärast võinuks sellisest kambast kujuneda väga ohtlik bande.  BNS

04 Oktoober 2004
  Kommentaarid