Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
KUUM: Kohtutäitur ei tohi autoomanikelt parkimistrahve nõuda

Liiklusseaduse kohaselt saab karistada üksnes parkimiseeskirju eiranud sõiduki juhti, mitte aga selle omanikku, seetõttu ei saa ka kohtutäiturid maksmata parkimistrahve autoomanikelt välja nõuda.

Riigikohtu kriminaalkolleegium asus oma 5. märtsi 2002 otsusega seisukohale, et kehtiv liiklusseadus ei näe ette sõiduki omaniku ega juriidilise isiku vastutust parkimisnõuete rikkumise eest , teatas ETAle Raepress.

Sellest tulenevalt ei ole võimalik suunata parkimistrahvi nõudeid sõiduki omaniku vastu sissenõudmiseks kohtutäiturile. Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase sõnul ei tasu aga õiguserikkujad ilma riikliku sunnimeetodita neile määratud trahvinõudeid, mistõttu linnavalitus soovib kiiremas korras seadusesse vastava muudatuse teha.

“Seadusemuudatuse ettepanek sätestab, et kui parkimisnõudeid rikkunud sõiduki juhti ei ole rikkumise kohas võimalik tuvastada, kannab parkimisnõuete eiramisest tulenevat vastutust sõiduki omanik,” lausus Ninnas.
Kui omanik on juriidiline isik, kannab ta muudatusettepaneku kohaselt vastutust võrdsetel alustel füüsilisest isikust sõidukiomanikuga. Sellega muutub igati seaduslikuks parkimistrahvide suunamine ka näiteks liisingufirmadele, kellele kuulub suur osa uuematest masinatest.
11 Märts 2002
  Kommentaarid