Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi aastapäeva programm ETVs

Vabariigi aastapäeva programm ETVs


Eesti Televisioon alustab Eesti Vabariigi 89. aastapäevale pühendatud saadetega 24. veebruaril kell 7.30. Esimesena on eetris “Eesti Vabariik 89. Riigilipu pidulik heiskamine”. Riigilipu heiskamise tseremooniaga Toompea lossi hoovis, täpselt päikesetõusu ajal, algab iseseisvuspäeva tähistamise ametlik osa. Tseremooniast võtavad osa valitsuse ja Riigikogu liikmed, diplomaatilise korpuse esindajad ja külalised. Pidupäeva avakõne peab Riigikogu esimees. Traditsiooniliselt esinevad Toompeal sel hommikul Eesti Meestelaulu Seltsi koorid ja Piirivalveameti puhkpilliorkester. Re˛issöör on Sulev Talberg, reporter Sven Paulus.

Vabariigi aastapäeva eriprogramm jätkub kell 9.55 kaitsejõudude paraadiga, eetrisse jõuab “Eesti Vabariik 89. Kaitsejõudude paraad Vabaduse platsil”. Paraadi võtab vastu Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ning paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindralmajor Ants Laaneots. Paraadrivistusel osalevad Eesti Kaitseväe erinevate väeliikide üksused, Kaitseliidu malevad, kaitseväe ja piirivalve orkestrid. Mööda linna peaväljakut liigub suur hulk Eesti Kaitseväes kasutusel olevat lahingutehnikat, näha saab soomustransportööre, haubitsaid ja tankitõrje suurtükke. Re˛issöör on Kertu Köösel ja kommentaator Ilmar Raag.

Kell 14.25 jõuab vaatajani “Eesti Vabariik 89. Jumalateenistus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus”. Jutlustab EELK peapiiskop Andres Põder. Kaasa teenivad peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, piiskop Einar Soone ja Toomkoguduse õpetaja Ivar-Jaak Salumäe. Videosalvestuse re˛issöör on Toivo Kõster, produtsent-toimetaja Ene Kõster.

Algusega kell 17.55 jõuab televaatajateni “Eesti Vabariik 89. Pidulik kontsert ja Vabariigi Presidendi ning proua Evelin Ilvese vastuvõtt”. Traditsiooniliselt korraldatava aastapäeva vastuvõtu toimumiskoht on seekord ebatraditsiooniline. Aasta tähtsaim kõne, pidulik kontsert ja kätlemistseremoonia jõuavad kõikide eestimaalasteni omamoodi sümboolsest Eesti linnast, kus 2. veebruaril 1920. aastal kirjutati alla Tartu rahuleping, Eesti Vabariigi sünnitunnistus. Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves on kutsunud meie riigi sünnipäevale lisaks riigiametnikele ning diplomaatilisele korpusele ka inimesi rahva hulgast - lihtsaid ja töökaid Eestimaa inimesi. Kontsertosa lavastaja on Andres Dvinjaninov, muusikalise osa pani kokku Aarne Saluveer. Saatejuhid on Anu Välba, Monika Tamla, Marko Reikop, Toomas Luhats, toimetaja Ivo Laev, re˛issöör Marek Miil, produtsendid Lii Kuldmäe ja Tarmo Krimm, tootmisjuht Sander Üksküla ning programmi tellija Heidi Pruuli.

Kell 21 on eetris Aktuaalne kaamera ning kell 21.20 “Eesti Vabariik 89. Vabariigi Presidendi ja proua Evelin Ilvese vastuvõtt” jätkub. ETV näitab pidupäeva saateid ka otseülekandena internetis aadressil www.etv.ee


Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
toomas.luhats@etv.ee

www.etv.ee

www.etv24.ee
19 Veebruar 2007
  Kommentaarid