Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Maksuameti juhid Aivar Rehe ja Maret Ambur jäid kohtus luiskamisega vahele

Tallinna Halduskohus arutas täna ASi Adonis Baltic Timber Group (ABTG) ning ABTG juhatuse liikmete Rein-Lembit Palipea ja Indrek Mandre kaebusi Maksu- ja Tolliameti (MTA) poolt 31. juuni 2004.a. pressiteatega sooritatud teabe avaldamise toimingu õigusvastasuse tuvastamise nõudes.

Nimetatud pressiteatega avalikustas MTA ABTG'd, Mandret ja Palipead puudutavat teavet. Pressiteade avaldati BNS'i ja enamuse päevalehtede kaudu.

Sarnase teabe esitamine maksuameti, maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi ja maksuameti juriidilise osakonna juhataja Maret Amburi poolt 2003.a. aprillis on jõustunud kohtuotsusega tunnistatud õigusvastaseks. Kohus on teinud maksuhaldurile ka ettekirjutuse edaspidi hoiduda ABTG kohta sellise teabe loata avaldamisest.

Uues kohtuasjas teatas MTA direktor Aivar Rehe kohtule oma kirjalikus selgituses, et kindlaks põhjuseks, miks pressiteade tehti, oli asjaolu, et kaebajad on hoidnud maksuhalduri ja uurimisorgani tegevust mitme aasta jooksul pideva avalikkuse tähelepanu all. Kohtuistungil MTA'd esindanud Maret Ambur kinnitas samuti, et ABTG, Mandre ja Palipea kohta pressiteate avaldamise motiiviks oli suur avalik huvi ja ajakirjanike soov saada selle kaasuse kohta infot. Ambur lisas, et MTA suhtleb ajakirjandusega ainult oma pressiesindaja kaudu ning palus kohtul tunnistajana üle kuulata MTA pressiesindaja Aivar Pau.

Kohtuistungil vande all tunnistajana üle kuulatud Aivar Pau lükkas aga Aivar Rehe ja Maret Amburi poolt kohtule esitatud selgitused ümber. Pau ütlustest selgus, et valed olid Aivar Rehe ja Maret Amburi väited, et pressiteate avaldamise motiiviks oli avalik ja ajakirjanduse huvi - Pau kinnitas, et käesoleval aastal ei ole ajakirjanikud ABTG asjas MTA poole pöördunud ning et pressiteate tegemine toimus MTA enda algatusel ja huvides.

Kohus teeb otsuse teatavaks 11. novembril.


---------------------------------------- ----------------------------------------
teatas http://www.mandre.ee
vaata ka http://www.mandre.ee/uudised.htm
26 Oktoober 2004
  Kommentaarid