Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei hinnangul oli läinud nädalavahetus sügise raskeim

Nädalavahetusel hukkus Harjumaal liikluses kolm helkurita jalakäijat, lisaks pidasid Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna töötajad kolme ööpäeva jooksul roolist kinni 43 joobes juhti.

Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna komissar Riho Tänak hindas nädalavahetust liikluses selle sügise raskeimaks, teatas prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

"Kõik kolm traagilist õnnetust on kui õpikumaterjal selle kohta, kuidas ei tohi liigelda," sõnas ta. "Õnnetused juhtusid pilkases pimedas, hukkunutest ei kandnud keegi helkurit, kaks õnnetust toimusid suurte, tiheda liiklusega trasside ääres, kus jalakäijad olid ilmselt teed ületamas," kirjeldas Tänak.

Komissari sõnul näitab juhtunu ilmselgelt helkurite kandmise vajadust pimedal ajal. "Oleme helkurite olemasolu kontrollimisel muutunud palju rangemaks. Tuletame meelde, et valgustamata teel liiklevaid ilma helkurita jalakäijad on seaduse järgi võimalik trahvida kuni 600 krooniga, sama tegevusega liiklusohu tekitamise puhul kuni 3000-kroonise rahatrahviga," manitses komissar.

"Loodame siiski, et inimesed on traagilistest õnnetustest kuuldes õppust võtnud ja helkuri endale soetanud. Need juhtumid peaksid rahatrahvist ehk enam inimesi mõjutama," lisas ta.

Liikluspolitseinikud panevad inimestele südamele jälgida hoolikalt suurte maanteede ületamisel liiklusolusid, mitte ületada teed kurvide läheduses või piiratud nähtavusega kohas ja kindlasti veenduda selles, et ühtki sõidukit pole lähenemas.

Politsei manitseb ka autojuhte olema liigeldes pimedal ajal tähelepanelikumad ning valima sõiduoludele vastavat sõidukiirust. "Liikluses kehtiv kirjutamata reegel ütleb, et ära sõida oma tuledest kaugemale, praegusel aastaajal kutsume seda mõtet eriti teraselt jälgima," ütles Tänak. "Sõidukiirus tuleb alati valida, lähtudes nähtavusest, tee- ja ilmastikuoludest ning arvestades oma sõidukogemust ja sõiduki tehnilist seisukorda."

Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna töötajad tabasid nädalavahetusel Tallinna ja Harjumaa teedelt ka rohkelt joobes autojuhte. Reedest pühapäevani kestnud operatsiooni "Kõik puhuvad" käigus tabasid nad 43 roolijoodikut ja viis jääknähtudega juhti.  BNS

01 November 2004
  Kommentaarid