Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei tunnistas nooruki tapnud taluniku kahtlustatavaks

Politsei tunnistas Pärnumaal möödunud kuu lõpus tulevahetuses väidetavalt enesekaitseks nooruki tapnud talumehe kahtlustatavaks.

Lääne ringkonnaprokuröri sõnul on 38-aastane Andi kahtlustatav tapmises, kuid enne uurimise lõppu pole kindel, kas tema kohtu alla saatmiseks on alust või mitte.

"Uurimine peab ekspertiisitulemuste, sündmuskoha vaatluste ja erinevate osapoolte ütluste analüüsimise järel tuvastama, kas Andi tegevus lähtus hädakaitsest või oli tegemist hädakaitsepiiride ületamisega," ütles prokurör BNS-ile.

Tema sõnul on lisaks tapmise paragrahvi järgi alustatud kriminaalmenetlusele uurimisel ka kriminaalasi avaliku korra raske rikkumise paragrahvi järgi.

"Antud kriminaaluurimine peab välja selgitama talu õuele tunginud noorukite süü. Selle uurimise raames viibib üks kahtlustatav ka vahi all ja pole välistatud, et kahtlusaluste ring eeluurimise edenedes suureneb," ütles prokurör.

Pärnumaal puhkes majaomaniku ja tema valdustele tunginud noorukite kamba vahel tulevahetus ööl vastu 28. oktoobrit, üks noormees sai tulistamises surma.

Politsei selgitas, et surmaga lõppenud sündmused said alguse kella 1 ja 2 vahel Pärnumaal Sauga vallas Kiisa külas, kus elava 38-aastase Andi talu hoovile tulid raudkangiga relvastatud Magnus (24), Meelis (18) ja Rivo (21). Noormeestega koos olnud Annika (22) ja Tanel (19) jäid autosse.

Kolme noormehe rünnaku tõrjumiseks tulistas majaomanik Andi talle kuuluvast registreeritud relvast mitu hoiatuslasku õhku, mille peale noored lahkusid. Mõne aja pärast naasid samad noorukid Andi maja juurde, kaasas registreerimata tulirelv. Majaomaniku ja noormeeste vahel puhkes tulevahetus, milles sai üks noormeestest surmavalt haavata.

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Jüri Pikma on varem öelnud, et traagiliselt lõppenud sündmus sai alguse umbes kümme päeva varem, kui Andi ühel õhtul oma tütart külas otsimas käis ja juhtumisi just hiljem tema talusse tunginud Meeliselt ja Magnuselt tütre kohta päris.

Andi küsis, ega nemad tüdrukut näinud ole, ja sai siis vastuse, mille peale ta ise ka noormeestele üht-teist krõbedamat ütles. Tol õhtul tüli kaugemale ei arenenud, aga ööl vastu 28. oktoobrit, kui noormehed olid alkoholi pruukinud, otsustasid nad asja ära klaarida, on Pikma öeldnud.

Tulistamises elu kaotanud 21-aastane Rivo oli varem karistatud ärandamise ja varguste eest.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid