Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Järvamaa õpilane tegi koolile pommiähvarduse

Kolmapäeva hommikul tegi Järvamaal asuva Retla põhikooli 16-aastane õpilane koolile pommiähvarduse.

Ähvarduse teinud noormees ütles Järva Teatajale, et tema ja ta sõbrad tahtsid koolist vaba päeva saada. "Mina olin kõige julgem ja võtsin helistamise enda peale. Loll olin," ütles ta.

Retla põhikooli direktor Jaanus Roosileht ütles, et pommiähvardus tehti teise tunni ehk kella 9.05 ajal. Koolimajast evakueeritud lapsed viidi lasteaeda sooja.

Pommihäire peale sõitsid kohale politseinikud, päästjad ja pommigrupp Tallinnast. Pommi otsiti koolist umbes kaks tundi.

Noormehe sõnul laenas ta pommiähvarduse tegemiseks sõbralt mobiiltelefoni ja võttis sellest enne helistamist SIM-kaardi välja, lootes, et nii ei saada teada, milliselt telefonilt kõne võeti. Sellele vaatamata tabas politsei noormehe õige pea.

"Teeme trahvi teise poisiga pooleks," ütles pommiähvarduse teinud noormees.

Karistusseadustiku kohaselt võib lõhkeainega seotud kuriteo eest karistada rahatrahvi või kuni viieaastase vabadusekaotusega.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid