Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politseinikud pidasid kinni väikelast sõidutanud kahepromillises joobes naise

14.04.2009 kella 23.10 ajal pidasid liiklusjärelvalvet teostanud politseinikud Kõlleste vallas Ihamaru külas kontrollimiseks kinni sõiduauto Mazda 323. Autot juhtinud 39-aastasel naisel tuvastati kahepromilline joove. Roolijoodik püsis küll jalgadel, kuid tal oli raskusi orienteerumisega ajas ja kohas. Selgus, et naine oli alustanud sõitu Mügra külast Tartu suunas. Politseinikele selgitusi andes arvas naine, et on otsapidi Põlva ja Tartu piiril asuva Maaritsa küla kandis, kuigi sõitis hoopis Põlva suunas.

Kõige rohkem vapustas patrullis olnud politseinikke see, et hoolimatu naise kõrval esiistmel turvatoolis istus tema kaheaastane laps. Kinnipeetud naine ei näidanud üles vähimatki kahetsuse märki, leides, et politseinikud võiksid tema rahule jätta ning hoopis teiste, temast palju hullemate liiklusrikkujatega tegeleda. Politseinike repliigile, et sõidutas ta ju purjus peaga oma kõige kallimat vara, omaenese last, vastas naine: „Ja mis siis?”

Auto kinni pidanud Põlva konstaablite juht Rainer Rahasepp tunnistab, et sellise olukorra ja suhtumise nägemine tekitas paljukogenud politseinikeski õudusjudinaid. „Olen politseis töötanud ligi 14 aastat, kuid nii julma ja hoolimatut ema pole senini veel autoroolis kohanud.”

Politseinikud andsid lapse ja naise kohalekutsutud sugulaste hoole alla ning parkisid sõiduki naise Kõlleste vallas elavate sugulaste hoovile. Kaineks saades tuleb naisel vastu võtta ka oma teole vastav seadusega ettenähtud väärteokaristus.
15 Aprill 2009
  Kommentaarid