Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse sündmuste ülevaade 17.02

Suitsuandur on kohustuslik. Ja mis kõige olulisem – võib päästa SINU ELU. Möödunud nädalavahetusel hukkus Eestis 4 inimest. Üheski eluruumis ei olnud suitsuandurit või see ei olnud töökorras. Vaid töökorras suitsuandur saab tulekahjust varakult teada anda. Just nii juhtus 15. veebruaril Kohtla-Järvel, kus kella 02.06 ajal süttis kahekorruselises eramus harukarbis elektrijuhtmestik. Põlengust andis aegsasti märku pererahva äratanud suitsuandur.

Lääne-VirumaaLääne-Virumaal päästeti viis ja hukkus üks inimene

14. veebruaril kell 14.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Vinni vallas Roela alevikus Aida tänaval. Esialgse info kohaselt võis põlevas korteris olla inimene.

Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Rakvere, Tapa, Väike-Maarja, Kunda ja Mustvee päästekomandodest, Rakvere operatiivkorrapidaja ning Roela ja Simuna vabatahtlikud päästjad, kiirabi.

Esimesena kohale jõudnud Roela vabatahtlikud aitasid keskealise mehe suitsutäis trepikojast välja.

Kõrval korteritest aitasid päästjad välja veel neli inimest, kellega oli kõik korras. Kell 14.47 tõid päästjad põlevast korterist välja hukkunu. Korter, kus tulekahju alguse sai, hävis täielikult.

Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

Päästetööjuhi sõnul oli kõrval korteris suitsuandur, kuid see ei olnud töökorras ning teistes teise korruse korterites suitsuandurid puudusid.

14. veebruaril kella 18.31 ajal põles Vinni vallas Pajustis Vanaküla tn korterelamus harutoosis elektrijuhtmestik. Päästjad kontrollisid sündmuskoha termokaameraga üle, põlemist enam ei tuvastatud.

15. veebruaril kella 00.11 ajal põles Rakvere linnas Kreutzwaldi tn sõiduauto uks, mille omanik kustutas enne päästjate saabumist. Sündmuskoha ülevaatuse käigus tuvastasid päästjad, et ukse sees kärssas kesklukustuse juhtmestik. Päästjad lõikasid lühises olnud juhtmed läbi.

15. veebruaril kella 18.33 ajal leiti Vinni alevikus Tamme tänavalt mürsk, mille demineerijad ohutusse kohta toimetasid.Ida-Virumaa


14. veebruaril kell 09.11 said päästjad väljakutse Sillamäe linna Viru pst-le. Teataja sõnul oli trepikoda suitsu täis. Suitsu täis korteris oli toit pliidile jäänud ja omanik magas. Päästjad toimetasid kannatanu värskesse õhku ja andsid ta üle kiirabile. Toidukõrbemisest põhjustatud sündmused on taas Ida-Virumaal sagenenud. Päästjad tuletavad meelde, et sööki ei tohi jätta järelevalveta pliidile valmima. Kindlasti ei tohi samal ajal magama jääda. Kohustuslik suitsuandur annab pliidil kõrbevast toidust varakult teada!

14. veebruaril kella 20.23 ajal kustutasid päästjad Kohtla-Järve Järve linnaosas Kävas Ehitajate teel maja seina ääres põlenud lõkke. Umbes 2x2 m ulatuses olid põlema süüdatud metalli sisaldavad esemed.Töökorras suitsuandur hoidis ära raskemad tagajärjed

15. veebruaril kella 02.06 ajal põles Kohtla-Järve Järve linnaosas Mõisa teel kahekorruselises eramus harukarbis elektrijuhtmestik. Päästjad tuvastasid, et puitseina oli põlenud auk ja põlenud oli ka penoplastist lagi. Termokaamera abil selgus, et seinas on veel võimalikke tulepesasid, mistõttu avati sein ja jahutati seda veega. Termokaameraga kontrolliti üle ka maja ülemine korrus, kus tuleohtu ei tuvastatud. Päästjad tuulutasid ruumid, inimesed vigastada ei saanud. Sündmuskohale kutsuti elektrik. Põlengust andis õigeaegselt märku suitsuandur, mis aitas ära hoida põlengu raskemad tagajärjed.

15. veebruaril kella 16.59 ajal nähti Kiviõli linnas Kuuse tänaval jalutamas kodukitse, kes tekitas liiklusohtlikke olukordi. Päästjad leidsid ja püüdsid kitse kinni Viru tänava Maxima kaupluse lähedalt. Politsei vahendusel anti kits üle omanikule.

16. veebruaril kella 02.42 ajal põlesid Sillamäe linnas Gagarini tänava korterelamus esimesel korrusel trepikojas postkastid lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid trepikoja. Inimesed vigastada ei saanud.

16. veebruaril kella 11.59 ajal leiti Vaivara vallas Auvere külast neli miinipildujamiini. Demineerijad tegid lõhkekehad kahjutuks.Narvas hukkus korteritulekahjus kaks inimest


16. veebruaril kell 20.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Narva linnas Vestervalli tänaval, kus teisel korrusel asuvast kahetoalisest korterist tuli suitsu. Sündmuskohale sõitsid päästjad Narva ja Narva-Jõesuu päästekomandodest, operatiivkorrapidaja ja meedikud.

Korteri ühes toas põlesid tugitool ja diivan, millest tekkinud paks suits oli levinud üle kogu korteri. Kustutustööde käigus leidsid päästjad suitsu täis toast kaks hukkunut - keskealise meesterahva ja naisterahva. Tulekahju kustutati ja ruumid tuulutati kella 21.30-ks.
Päästetöö juhi ja valvemenetleja esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Korteris oli näha märke nii suitsetamisest kui ka alkoholitarvitamisest. Menetlusinspektori sõnul oli korterisse küll paigaldatud suitsuandur, kuid selles puudus patarei. Tulekahjust andis märku naabrite suitsuandur, aga siis oli juba hilja inimelude päästmiseks kõrvalkorterist.

Tänavu on Eestis tulekahjudes hukkunud 16 inimest, neist kaks Ida-Virumaal.

Enamik inimeste hukkumisega lõppenud tulekahjudest on alguse saanud hooletust suitsetamisest või suitsuga magama jäämisest. Suitsetamine diivanil või voodis lõpeb tavaliselt uinumise ja magamisaseme süttimisega. Ohutum on suitsetada väljaspool eluruume. Samuti aitab elusid päästa töökorras suitsuandur, mis annab tulekahjust teada selle algfaasis, kus on veel võimalik vältida raskeid tagajärgi.17. veebruaril kella 07.11 ajal kustutasid päästjad Narva linnas Raudsilla tänaval kooli taga põlenud 1x1 m suuruse onnikese.
17 Veebruar 2014
  Kommentaarid