Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse sündmuste kokkuvõte 30.04.-01.05.2014

Möödunud periood oli taas kulupõlengute rohke. Virumaa päästjad said ühtekokku 33 väljakutset maastikutulekahjudele, millest kaks oli Lääne-Virumaal, ülejäänud põlengud toimusid Ida-Virumaal.

Päästeamet hoiatab - kulupõletamine on aastaringselt keelatud ja karistatav rahatrahviga!Lääne-Virumaa

30.aprillil kella 23.35 ajal kustutasid päästjad Kunda linnas Lasteaia tänaval kuuemeetrise läbimõõduga lõkke, mis väljus kontrolli alt.1.mail kella 18.55 ajal kustutasid päästjad Kadrina vallas Rõmeda külas tuleohutusnõuetele mittevastava lõkke.Ida-Virumaa

30.aprillil kella 18.21 ajal kustutasid päästjad Narva linnas Kangelaste prospekti viiekorruselise elumaja trepikojas elektrikilbi põlengu ning tuulutasid ruumid. Inimesed kannatada ei saanud.1.mail kell 08.15 teatati häirekeskusele, et Kiviõli linnas Võidu tänaval asuvast kortermaja korterist tuleb suitsu. Korterist toodi välja keskealine mees. Meedikud vaatasid kannatanu üle, haiglaravi ta ei vajanud.

Kohapeal selgus, et mees oli magama jäänud ja toidu pliidile unustanud. Päästjad eemaldasid toidu pliidilt ning tuulutasid toad. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

Päästeamet juhib tähelepanu, et lahtist tuld ei tohi jätta kunagi järelevalveta. Igas kodus peab olema õigesti paigaldatud ja hooldatud töökorras suitsuandur, mis tulekahjust varakult märku annab.

1.mail kella 00.48 ajal kustutasid päästjad Jõhvi linnas Kaare tänaval põlema süttinud bussi. Inimesed kannatada ei saanud.Demineerimistööd

Ida-Eesti pommigrupi demineerijad kahjutuks:

30. aprillil Vaivara vallast Sinimäe alevikust leitud 150 mm mürsu ja Narva-Jõesuust leitud 82 mm miinipildujamiini.

1. mail Vaivara vallas Sinimäe alevikus Kesk tänaval kaevetööde käigus leitud suurtüki mürsk ja Kohtla vallast Valaste külast leitud käsigranaadi.
02 Mai 2014
  Kommentaarid