Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kohus mõistis narkotugikeskuse juhid narkoäri eest vangi

Tartu maakohus mõistis esmaspäeval Ida-Virumaal narkomaanide tugikeskust "Teekond elu juurde" pidanud ja samal ajal narkoäri ajanud mehed vangi.

Kohus karistas tugikeskuse endist juhti Silver Semiskari (32) kaheksa-aastase ning keskuse endist juhti Andrei Andrejevit (45) ja Ida-Viru endist konstaablit Sergei Gorinit (24) viieaastase vangistusega.

Eelmiste kaaslase, ühingu juhatuse liikme Aleksandr Bolšakovi (29) mõistis kohus narkoäri süüdistuses õigeks, kuid karistas teda kelmuse eest tingimisi üheaastase vangistusega.

Kohus mõistis Vitali Kozeratski (26) õigeks narkoäri ja väljapressimise süüdistuses, kuid määras talle tulirelva ja laskemoona ebaseadusliku omamise eest rahakaristuse 8250 krooni.

Süüdistuse järgi müüsid Andrejev, Semiskar ja Bolšakov korduvalt eelmise aasta suvest kuni käesoleva aasta jaanuarini Tartust pärit meestele suurtes ja väikestes kogustes amfetamiini ja hašišit.

Amfetamiini kogus, millega kohtualused korraga äritsesid, ulatus viiest kuni 50 grammini ning hašiši puhul 10-100 grammini.

Semiskari elukoha läbiotsimisel leitud amfetamiini puhtusaste oli kõrge, mis näitas politseile, et tegemist ei olnud tavaliste tänavadiileritega.

Politseikonstaablina töötanud Gorin lõi süüdistuse järgi samuti narkoäris kaasa ning politseinikel õnnestus tõendada tema osa uimastite edasiandmisel kahel korral.

Kurjategijate tabamisel tänavu märtsis osalesid peale Lõuna prefektuuri narkopolitseinike ja organiseeritud kuritegevuse büroo töötajate ka Ida prefektuuri ning keskkriminaalpolitsei narkopolitseinikud ja K-komando eriüksus.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid