Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Mustlane pettis vanurilt välja kümneid tuhandeid kroone

Pärnus on kohtu ees mustlane, kes pettis möödunud aasta alguses eakalt naiselt välja kümneid tuhandeid kroone.

Süüdistuse järgi sai 45-aastane Eesti kodanikust mustlane Pärnumaal Vändra vallas elavalt 94-aastaselt naiselt pettuse teel laenuks kokku 65.000 krooni, mida ta hiljem ei tagastanud.

Lääne ringkonnaprokuröri Anne Sillaotsa sõnul hakkas kuritöö arenema politsei arestimajas, kus õigusrikkumise eest karistust kandnud mustlane viibis ühes kambris Vändra vallas elava eaka naise tuttavaga.

Mustlane kuulis, et vanuril võib olla vaba raha ja mõtles seepeale välja pettuseloo. Mustlane valetas, et tal on Viljandimaal metsamaad, mille ülestöötamiseks vajab ta lühiajalist laenu.

Tuttava kaudu eaka naiseni jõudnud mees laenas vanurilt mullu jaanuaris esmalt 15.000 ja siis veel 50.000 krooni. Kui järgmiseks kuuks polnud naine raha tagasi saanud, teatas ta juhtunust politseile.

Kriminaalasja eeluurimisel jooksis mustlane pakku, mistõttu tuli politseinikel ta tänavu septembris vahistada.

Sillaotsa sõnul on siiski võimalus, et mustlane pääseb kriminaalkaristusest, kuid seda vaid juhul, kui ta nõustub tasuma vanurile tekitatud kahju ja hüvitama riigile kriminaaluurimisega tekitatud kahju.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid