Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ringkonnakohus jättis mõjuka allilmategelase vahi alla

Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud esmaspäeval väljapressimises kahtlustatavana vahistatud Eesti allilma mõjuka isiku Oleg Martovoi kaebust ning jättis ta vahi alla.

Kuna ringkonnakohus ei rahuldanud Oleg Martovoi (39) kaebust, siis jääb ta esialgu kuni kuueks kuuks vahi alla, ütles BNS-ile ringkonnakohtu sekretär.

Keskkriminaalpolitsei vahistas Martovoi ja kuritegelikus ilmas mõjuka Haron Dikajevi (39) oktoobri lõpus. Mehi kahtlustatakse ligi poole miljoni krooni väljapressimises.

Pea kümme aastat kriminaalpolitsei huviorbiidis olnud Dikajev ja Martovoi on varem korduvalt kohtu ees seisnud, kuid on rasketest süüdistustest pääsenud nende süü tõendamatuse tõttu.

1995. aasta septembris osalesid mehed Krasnodari ja Tšetšeenia grupeeringu allilmasõjas, kus jäi kadunuks kolm Krasnodari grupi liiget. Hiljem leiti neist kaks tapetuna, kuid ühe mehe laip on tänini leidmata.

Dikajev läks kohtu alla süüdistatuna krasnodarlaste tapmise organiseerimises, kuid kohtus ei suudetud seda tõendada ning teda karistati vaid relva ebaseadusliku omamise eest kaheaastase vangistusega. Dikajev vabastati vanglast hea käitumise tõttu enne tähtaega.

1999. aastal olid Martovoi ja Dikajev 1995. aasta allilmasõja tõttu taas kohtu ees, kus esimese astme kohus mõistis nad süüdi huligaansuses, kuid ringkonnakohus mõistis mehed õigeks.

2002. aasta septembri lõpus vahistasid politseinikud Dikajevi kahtlustatuna meediaärimehe Vitali Haitovi mõrva korraldamises, kuid vabastasid ta süütõendite puudumise tõttu.

2002. aastal võeti vahi alla Martovoi, kuna teda süüdistati Vasja Tatarlase hüüdnime all tuntud allilmategelase Vassili Matjuškini surnuks peksmises.

Kohtus ei leidnud see tõendamist, mistõttu Martovoi mõisteti süüdi vaid huligaansuses ning talle määrati tingimisi vangistus.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid