Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse op.sündmusteülevaade 27.10

Sündmuste kokkuvõte 24.10.-27.10.2014Lääne-Virumaa

24. oktoobril kella 8.27 ajal aitasid päästjad Viru-Nigulas Kalikülas hobuse soost välja. 26. oktoobril kell 17.57 sai Häirekeskus teate tulekahjust Väike-Maarja vallas Aasa tänaval. Sündmuskohale reageerisid päästemeeskonnad Väike-Maarjas ja Rakvere päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Tamsalu komandost. Nelja minutiga esimesena sündmuskohale saabunud Väike-Maarja komando päästemeeskond sisenes koheselt suitsu täis korterisse ning selgitasid välja, et küttekolde siiber oli kinni, mis põhjustas suitsu leviku ruumidesse. Korteris inimesi ei viibinud ning korteris oli suitsuandur, mis rakendus ka tööle. Päästjad tuletavad meelde: peale kütmist tuleb veenduda, et koldes on kõik küttematerjal lõpuni põlenud ja koldesse ei ole jäänud hõõguvat sütt, alles seejärel võib siibri sulgedaIda- Virumaa

24. oktoobril kell 16.38 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohtla-Järve linnas Kalevi tänaval, kus mahajäetud maja taga põles prügi. Päästjad kustutasid tulekahju kella 17.42 ajal.

25. oktoobril kell 00.27 teatati Häirekeskusele, et Sillamäe linnas Viru puiesteel asuvast viiekordsest kivist kortermaja viienda korruse korterist, tuleb suitsu. Sündmuskohale sõitsid päästemeeskonnad Sillamäe ja Narva-Jõesuu päästekomandodest ning Narva operatiivkorrapidaja ja kiirabi.

Nelja minutiga esimesena sündmuskohale saabunud Sillamäe komando päästemeeskond sisenes koheselt suitsu täis korterisse ja tõid välja keskealise mehe ning andsid ta tervisekontrolliks ja esmaabi andmiseks üle meedikutele. Kannatanu toimetati haiglasse.

Selgus, et ühetoalise korteri köögis põles treipink ja aknalaud. Päästjad kustutasid tulekahju ja tuulutasid ruumid kella 00.55ks.

Päästetööde juhi sõnul oli korteris olemas suitsuandur, kuid valesti paigaldatud ning päästjate saabudes andur ei töötanud. Tulekahju tekkepõhjus on väljaselgitamisel.

25. oktoobril kell 01.07 teatati häirekeskusele tulekahjust Mäetaguse vallas Tamme tänaval. Sündmuskohale sõitsid päästemeeskonnad Iisakust, Jõhvist ja Kohtla-Järvelt ning vabatahtlikud päästjad Iisaku komandost. Päästjate sündmuskohale jõudes põles kivisara lahtise leegiga ning tuli oli katusest väljas ning ohustas kõrvalasuvaid hooneid. Päästjad kustutasid tulekahju kella 10.37ks. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

25. oktoobril kell 18:35 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Narva linnas Kreenholmi tänaval, kus põrkasid kokku kolm sõiduautot. Õnnetuses said viga kaks inimest, kiirabi viis nad haiglasse. Päästjad eemaldasid sõidukite akult juhtmed süttimisohu vältimiseks ning koristasid teelt õlireosutse.

25. oktoobril kella 16.37 ajal sai häirekeskus teate, et Narva linnas Oru tänaval asuval tiigijääl on lapsed. Päästjate sündmuskohale saabudes olid lapsed jäält lahkunud.

25. oktoobril kella 17.33 ajal sai häirekeskus teate, et Narva linnas Võidu prospektil asuval tiigijääl on lapsed. Päästjate sündmuskohale saabudes olid lapsed jäält lahkunud.

Päästjad panevad lapsevanematele südamele: osake märgata ohtusid oma kodu ümbruses, isegi vett täis jääkattega kraav võib teie lapsele ohtlik olla! Rääkige oma lastele ohtudest jäätunud veekogudel.

25. oktoobril kell 18:52 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Tallinn-Narva maanteel kotinuka teeristil, kus põrkasid kokku kaks sõiduautot. Õnnetuses said viga kolm inimest, kiirabi viis nad haiglasse. Päästjad eemaldasid sõidukite akult juhtmed süttimisohu vältimiseks ning koristasid teelt õlireosutse.

25. oktoobril kella 20.43 ajal kustutasid päästjad Jõhvi linnas Narva maanteel kulupõlengu.

25. oktoobril kell 20.59 sai Häirekeskus teate tulekahjust Aseri vallas Nooruse tänaval. Päästjate sündmuskohale saabudes põles kuur lahtise leegiga. Sündmuskohale sõitsid päästemeeskonnad Kohtla-Järvelt, Kundast ja Kiviõlist ning vabatahtlikud päästjad Aasukalda komandost. Tulekahju kustutati kella 22.21-ks.

25. oktoobril kell 02.38 sai Häirekeskus teate tulekahjust Sonda vallas Sepa tänaval, kus põles lauatehases saepururuum. Sündmuskohale reageerisid päästemeeskonnad Kiviõli, Kohtla-Järve, Kunda ja Rakvere päästekomandodest ning Rakvere operatiivkorrapidaja ja kiirabi. Sündmuskohale sõitsid vabatahtlikud päästjad Aasukalda komandost. Tulekahju kustutati kella 03.55-ks.

26. oktoobril kella 16.43 ajal kustutasid Kohtla-Järve päästekomando päästjad Kohtla-Järvel Ravi tänaval põleva prügikonteineri.

26. oktoobril kella 15.24 ajal kustutasid Narva päästekomando päästjad Narvas Rakvere tänaval põleva prügikonteineri.Demineerimistööd

25. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Vaivara vallast Hundinurga külast leitud lennukipomm.

26. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Vaivara vallast Sinimäe alevikust leitud reaktiivgranaat, 45 mm mürsk ja 82 mm miinipildujamiin.

27 Oktoober 2014
  Kommentaarid