Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse op.sündmusteülevaade

Sündmuste kokkuvõte 02.01.2015 – 05.01.2015

Lääne-Virumaa04. jaanuaril kell 12:42 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Haljala vallas Lihulõpe külas, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud ja rullunud üle katuse. Inimesed vigastada ei saanud. Sündmuskohale sõitsid Rakvere päästekomando päästjad, kes kõrvaldasid sõiduauto süttimisohu.04. jaanuaril kell 09:41 teatati häirekeskusele sõiduteele langenud ja liiklust takistavatest puudest Tamsalu vallas Järvejõe külas. Sündmuskohale sõitsid päästjad Tapa päästekomandost, kes kutsusid appi teed puudest vabastama ka Maanteeametit.04. jaanuaril kell 08:50 teatati häirekeskusele sõiduteele langenud ja liiklust takistavast puust Väike-Maarja vallas Ebavere külas. Väike-Maarja päästekomando päästjad koristasid puu sõiduteelt.04. jaanuaril kell 06:24 teatati häirekeskusele Väike-Maarja vallas Väike-Maarja ja Rakke vahelisel teel liiklust takistavatest murdunud puudest. Väike-Maarja päästekomando päästjad koristasid puud sõiduteelt ning vabastasid tee liikluseks.04. jaanuaril kell 02:21 teatati häirekeskusele Kadrina vallas Ridaküla külas sõiduteele langenud liiklust takistavast puust. Tapa päästekomando päästjad koristasid puu sõiduteelt ning vabastasid tee liikluseks. ;

04. jaanuaril kell 00:45 teatati häirekeskusele Vinni vallas Rünga külas sõiduteele langenud liiklust takistavatest puudest. Vabatahtlikud päästjad Roela komandost koristasid puud teelt ning vabastasid sõidutee liikluseks.3. jaanuaril kell 21.16 teatati Häirekeskusele tulekahjust Vinni vallas Mäetaguse külas Pihlaka talus. Päästjate saabudes põles viilkatusega elumaja mõõtmetega 7x16 meetrit lahtise leegiga. Tuli oli saanud alguse hoones asuvast saunast ning oli levinud esimese korruse tubadesse ning katusealusesse ehitatud tubadesse. Tulekahjule pandi piir kella 23:04ks kustutati lõplikult kella 23.56ks. Tulekollete likvideerimiseks tuli päästjatel avada katuse- ja seinakonstruktsioone. Inimesed vigastada ei saanud. Sündmuskohal töötasid päästjad Rakvere, Väike-Maarja, Tapa ja Kunda päästekomandodest, vabatahtlikud päästjad Roela ja Kadrina komandodest, operatiivkorrapidaja ning kiirabi. 4. jaanuaril kell 03:42 teatati häirekeskusele, et maja oli uuesti põlema süttinud ning valitseb oht kõrvalolevatele hoonetele. Sündmuskohale sõitsid päästjad Rakvere päästekomandost ja vabatahtlikud päästjad Kadrina komandost. Päästjate kohale jõudes selgus, et põlema oli süttinud sauna vahelagi. Päästjad kustutasid tulekahju kella 05:31ks ning hoidsid ära kõrvalolevate hoonete süttimise.

03. jaanuaril kell 11:06 teatati häirekeskusele, et Vihula vallas Võsupere külas on murdunud puu sulgenud sõidutee ühe suuna, mis takistab liiklemist. Vabatahtlikud päästjad Võsu komandost eemaldasid puu teelt ning vabastasid sõidutee.03. jaanuaril kell 07:11 teatati häirekeskusele, et Vihula vallas Altja külas on murdunud puu sulgenud sõidutee, mis takistab liiklemist. Vabatahtlikud päästjad Võsu komandost eemaldasid puu teelt ning vabastasid sõidutee.02. jaanuaril kell 12:54 teatati häirekeskusele, et Tapa vallas Pruuna külas on murdunud puu kukkunud sõiduteele ja sulgenud liikluse. Tapa päästekomando päästjad eemaldasid puu sõiduteelt.

Lääne-Virumaal Laekvere vallas hukkusid tulekahjus naine ning tema kaks last02.jaanuaril kell 08.13 sai häirekeskus teate, et Laekvere vallas Rohu külas põleb puidust elumaja. Kohalejõudnud päästjad leidsid eest lausleekides põleva maja, mida hakati kohe kustutama. Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Väike-Maarja, Rakvere ja Mustvee päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Simuna ja Roela päästekomandodest, kiirabi, politsei ja Rakvere operatiivkorrapidaja ning valvemenetleja.Kella 09.58 pandi tulekahjule piir. Peale seda leiti majast kolm hukkunut: 33-aastane naine, 5-aastane poiss ning pea 2-aastane poiss. Majast oli ise välja pääsenud kooliealine poiss, kes anti üle kiirabile. Laps on toimetatud sugulaste juurde.Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.20ks.Ida päästekeskuse menetleja Tanel Sepajõe sõnul saab selle traagilise õnnetuse puhul välistada küttekoldest või elektrisüsteemist alguse saanud tulekahju. Esialgsete andmetel võis tulekahju alguse saada küünlast. Tegemist oli ühekordse puidust elamuga, milles tulekahju toimumise ajal ei olnud elektrit.Maja peremehe sõnul oli majas suitsuandur, mille töökorras olekut ta detsembris kontrollis.

Ida-Virumaa04. jaanuari kell 18:20 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval mitmekorruselise elumaja teisel korrusel põleb elektrikilp, koridor on suitsu täis ning suits tungib ka korteritesse. Sündmuskohale sõitsid päästjad Jõhvi päästekomandost, operatiivkorrapidaja ja kiirabi. Päästjate kohale jõudes selgus, et majaelanikud olid põlengu kustutanud ning avanud aknad trepikoja tuulutamiseks. Päästjad kontrollisid hoone üle. Inimesed vigastada ei saanud.04. jaanuaril kella 15:14 ajal kutsuti Jõhvi päästekomando päästjad Jõhvi linna Pae tänavale lahtisele kaevule luuki paigaldama. Luuk oli lumelükkamisega kaevult ära lükatud.03. jaanuaril kell 17:49 teatati häirekeskusele, et Narvas Jõesuu tänaval takistab liiklust murdunud puu. Narva päästekomando päästjad tükeldasid ohtliku puu ning vabastasid sõidutee.02. jaanuaril kell 14:16 teatati häirekeskusele, et Narvas Gerassimovi tänaval maja katusel on plekk lahti, mis võib tuulega katuselt alla kukkuda ning ohustada inimesi. Narva päästekomando päästjad piirasid ohtliku ala ohutuslindiga juurdepääsu piiramiseks ning teavitasid ohust Narva linna infotelefonile.
05 Jaanuar 2015
  Kommentaarid