Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse op.sündmusteülevaade 27.10

Möödunud nädalavahetuse (13.-16.02.2015) oluliste operatiivsündmuste ülevaade:

LÄÄNE-VIRUMAA

13. veebruaril kell 23.58 teatati häirekeskusele, et Tapal Valgejõe pst korterelamus on esimesel korrusel trepikoda suitsu täis. Päästjate kohale jõudes selgus, et ühes korteris kõrbes toit pliidil. Päästjad tuulutasid trepikoja ja kontrollisid edasist ohutust.

Päästjad tuletavad inimestele meelde, et toitu valmistades ei tohi lahkuda köögist. Oluline mäletada, et elusid aitab päästa vaid töökorras suitsuandur, mis annab toimunud tulekahjust teada algfaasis, kus on võimalik veel vältida raskeid tagajärgi.

14. veebruaril kella 16.16 ajal põles Väike-Maarja vallas Nadalama külas sauna korstnas tahm, mis päästjate sündmuskohale jõudes oli kustunud. Päästjad kontrollisid edasist ohutust, inimesed vigastada ei saanud.

Tuletame taas meelde, et eramajas peab korstnapühkija käima iga viie aasta tagant ning jätma tehtud tööde kohta vastava akti, sest süttida saab vaid puhastamata küttekeha. Muul ajal tuleb omanikul pühkida korstnat ning hooldada oma küttekehi nii sageli, et tahmapõlenguid ei tekiks.

14. veebruaril kell 18.31 teatati häirekeskusele tulekahjust Väike-Maarja vallas Vao külas Pargi tn asuvas varjupaiga keskuses, kus köögis põles elektrijuhtmestik. Päästjate sündmuskohale jõudmise ajaks olid elanikud põlengu kustutanud pulberkustutiga ja hoonest väljunud. Päästjad tuulutasid toad ja kontrollisid edasist ohutust. Inimesed tulekahjus vigastada ei saanud.

Päästjate esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse pliiditagusest elektrijuhtmestikust.


IDA-VIRUMAA

14. veebruaril kella 16.30 ajal põles Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval nelja ruutmeetri suurune sara. Päästjad kustutasid tulekahju kella 17.30ks. Inimesed vigastada ei saanud.

15. veebruaril kella 17.13 ajal põles Vaivara vallas Sinimäe alevikus Rohelisel tänaval sauna katus. Päästjad kustutasid tulekahju. Inimesed vigastada ei saanud.


Helen Tammets
16 Veebruar 2015
  Kommentaarid