Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse op.sündmusteülevaade 02.03.2015

Lääne-Virumaa28. veebruaril kell 16:31 teatati häirekeskusele, et Vihula vallas Karepa külas Laikmel põleb sauna katus. Sündmuskohale sõitsid päästjad Kunda päästekomandost, operatiivkorrapidaja ning kiirabi. Kohapeal selgus, et ühekordse palkidest ehitatud sauna katuse vahelt immitses suitsu. Arvatavasti oli saunale paigaldatud moodulkorstnast süttinud vahelae konstruktsioonid. Päästjad avasid leiliruumi lae konstruktsioonid korstna ümbruses tulekollete avastamiseks ning nende kustutamiseks. Päästjad panid tule levikule piiri kell 17.43 ning kustutasid tulekahju lõplikult kella 18.48ks. Inimesed vigastada ei saanud.Ida-Virumaa02. märtsil kell 03.55 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Nõmmel Kooli tänaval põleb garaaž ning leek on katusest väljas. Süttimisohus on 3 m kaugusel asuv elumaja, kõrvalhooned ning lähedale pargitud autod.

Sündmuskohale sõitsid päästjad Jõhvi ja Kohtla-Järve päästekomandodest, vabatahtlikud päästjad Mäetaguselt ning kiirabi. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et põles plokkidest laotud 1,5 korruseline 10x7 m suurune garaaž, leek oli katusest väljas ning kuumuse tagajärjel olid purunenud aknad ja ülestõstetav garaaži uks. Kustutustöid raskendas põlevas garaažis asetsev 70 liitrine mahuti, milles hoiustati õli ja suur kompressor. Lisaks kustutustöödele jahutati veega õlimahutit selle süttimise ärahoidmiseks. Päästjad panid tule levikule piiri kella 04.50ks ning kustutasid tulekahju lõplikult kella 05.32ks. Garaaž hävis tulekahjus. Päästjad hoidsid ära garaaži lähedal oleva elumaja ja kõrvalhoonete süttimise. Inimesed vigastada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.02. märtsil kell 00.14 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval levib mitmekorruselise elumaja trepikoja kolmandal korrusel suits. Sündmuskohale sõitsid päästjad Jõhvi päästekomandost ning kiirabi. Sündmuskohal selgus, et trepikoja prügišahtis põles konteiner prügiga. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid trepikoja suitsust. Inimesed vigastada ei saanud.01. märtsil kell 15.34 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Püssis Kooli tänaval, kus sõiduauto oli sõitnud teelt välja vastu puud. Sündmuskohale sõitsid päästjad Kiviõli päästekomandost, kes andsid vigastatu kiirabile üle. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.28. veebruaril kella 19.53 ajal päästsid Kiviõli päästekomando päästjad Kiviõlis Aasa tänaval auku kukkunud kassi. Loom vigastada ei saanud.28. veebruaril kell 19.26 teatati häirekeskusele, et Narvas 21.juuni tänaval mitmekorruselise kortermaja trepikojas levib suits, mis on tunginud juba neljanda korruse korterisse. Sündmuskohale sõitsid päästjad Narva päästekomandost, operatiivkorrapidaja ning kiirabi. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et trepikoja postkastis olid põlenud paberid, millest levis suits. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli põleng kustunud. Inimesed vigastada ei saanud.01. märtsil tehti kahjutuks:

- Ida-Viru maakonnast Vaivara vallast Udria külast leitud 76 mm mürsk;

- Ida-Viru maakonnast Vaivara vallast Auvere külast leitud 80 mm mürsk, kaks 88 mm mürsku ja 45 mm mürsk;

- Ida-Viru maakonnast Vaivara vallast Hundinurga külast leitud 76 mm mürsk ja 122 mm mürsk.
02 Märts 2015
  Kommentaarid