Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida päästekeskuse op.sündmusteülevaade 04.03.2015

Lääne-Virumaa3.märtsil kell 22.33 said päästjad väljakutse Vinni valda Voore külla, kus teate kohaselt süttis elumajas olev elektrikilp ning majas on elektrivool katkenud. Kohalesaabunud päästjad kustutasid elektrikilbi ning kutsusid appi elektrikud. Elektrikud selgitasid välja põlengu tekkepõhjuse, milleks oli kõrgepinge traadi kukkumine madalpinge traadile. Inimesed kannatada ei saanud.Majas oli olemas töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle ning hoiatas majaelanikke ohust.Ida-Virumaa3.märtsil kella 14.00 ajal said päästjad väljakutse Narva Kreenholmi tänavale, kus sõidukist lekkis kütust. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ning korjasid selle kokku.

3.märtsil kell 10.47 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Oru linnaosasse, kus Virmalise tänaval põles mahajäetud 5-korruselise elamu esimesel korrusel olev korter. Tulekahju sõitsid kustutama Jõhvi ja Sillamäe päästekomandode päästjad. Tulekahjule pandi piir kell 11.02. ning kohe leiti ka tulekahjus hukkunud 64-aastase meesterahva surnukeha.

Sündmuskohal käinud Ida päästekeskuse menetlusbüroo juhtivinspektor Madis Tinnuri sõnul oli esialgsete andmete kohaselt põleng alguse saanud hooletust suitsetamisest. „Ilmselt oli mees magama jäänud sigaretiga, mis süütas diivani, “ ütles menetleja.

Majas elektrit ei olnud, kõik uksed selles olid lukustamata.

Päästjad lõpetasid tulekahju kustutamise kella 11.32ks. Kohapeal käis ka Jõhvi operatiivkorrapidaja ning politsei.

Eelmise aasta jooksul on tulekahjudes mahajäetud hoonetes elu kaotanud kokku neli inimest.
04 Märts 2015
  Kommentaarid