Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Uurijatel ei õnnestunud tuvastada Ventseli kopteri teekonda

Ärimees Peedu Ventseli surmaga lõppenud kopteriõnnetuse uurijatel ei õnnestunud tuvastada lennumasina täpset marsuuti.

Lennuõnnetuse uurimiskomisjoni juhi Tõnu Aderi sõnul oli kopteri globaalse positsioneerimise seade lennumasina alla kukkudes purunenud.

"Saatsime seadme küll Inglismaale ekspertiisi, kuid paraku tuli sealt vastus, et selle mälu on kustunud ja kopteri marsruuti ei saa seetõttu tuvastada," ütles Ader BNS-ile.

Tema sõnul jõuab lennuõnnetuse lõpparuanne majandus- ja kommunikatsiooniministri lauale kinnitamiseks ilmselt alles uuel aastal, kuna eelnevalt on vaja saata õnnetuse materjalid seisukohavõtuks kopteri tootjamaa Ameerika Ühendriikide esindajatele.

Seni on valminud kopteriõnnetuse kohta majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kriisireguleerimise osakonna esialgne analüüs, mille järgi sai kopteri piloodile saatuslikuks halb lennu- ja ilmatingimuste analüüs ning ebapiisav öölennu kogemus.

Esialgse uurimisaruande kohaselt purunes 11. mai õhtul Tallinnast Antslasse suundunud Robinson R-44 tüüpi helikopter esmalt puude ja seejärel maaga kokkupuutel. Piloot suri kopteri purunemisel saadud vigastustesse kohapeal.

Kokkupõrke hetkel oli kopter lennukõlblik, kõik süsteemid töötasid ning kütust oli piisavalt. Uurimiskomisjon ei tuvastanud lennuõnnetusele eelnenud tehnilisi rikkeid ega purunemisi õhusõiduki süsteemides.

Komisjoni tööst selgub, et puudega kokkupõrkamise hetkeks oli piloot kaotanud kontrolli kopteri üle. Ilmastikutingimused, millesse piloot sel lennul sattus, olid väga rasked.

Ventseli Robinson tüüpi kopter kukkus alla 11. mai õhtul. Lennuliiklusteenistus hakkas kadunuks jäänud õhusõidukit otsima alles järgmise päeva hommikul.

Eesti suurimasse otsinguoperatsiooni olid kaasatud nii politsei, piirivalve, päästeamet, kaitsevägi, kaitseliit kui ka sajad vabatahtlikud.

Palupera-Puka tee ääres Astuvere metsas töötanud pensionär Madis Leis leidis kopteri rusud koos piloot Ventseli surnukehaga 17. mai pärastlõunal ja teatas sellest politseile.

Sündmuskohale teadet kontrollima läinud politseinikud leidsid täielikult purunenud ja põlema süttinud kopteri tihedast kuusemetsast. Ventsel hukkus õnnetuses silmapilkselt.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid