Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politseinik sai karistuse määramise eest kättemaksuks peksa

Viljandis on kohtu ees noormees, kes tungis möödunud aastal kallale politseinikule, kuna viimane oli teda eelnevalt õigusrikkumise eest karistanud.

Prokurör esitas 24-aastasele Mihhailile süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korda kaitsva isiku suhtes toime pandud vägivalda kättemaksuks ametniku poolt oma kohustuste täitmise eest.

Süüdistuse järgi oli politseiinspektor Mihhaili eelnevalt karistanud väärteo toimepanemise eest, mistõttu otsustas purjus Mihhail ühes Viljandi meelelahutusasutuses töövälisel ajal viibinud purjus politseitöötajale kätte maksta ja andis talle mõned rusikahoobid.

Koos Mihhailiga on kohtu ees kokku kuus Viljandi noormeest, kellest kolm vägivallatsesid samuti sama politseiniku kalla.

Süüdistuse järgi märkasid 22-aastane Mihhail, 21-aastane Igor ja nende alaealine kaaslane möödunud aasta alguses tänaval kõndimas politseiinspektorit, kellele tungiti kallale ja anti peksa.

Prokuratuur esitas noormeestele selle eest süüdistuse avaliku korra vägivaldses rikkumises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni viieaastase vangistuse.

Kokku lasub noormeeste kambal süüdistus 2002. aasta lõpus ja 2003. aasta esimesel poolel Viljandis ja linna ümbruses üheksa kuriteo toimepanemises. Kuritegude hulgas on lisaks politseiniku kallal vägivallatsemisele ka röövimisi ja huligaansusi ning vargus.

Kõik kuus noormeest on end süüdi tunnistanud.  BNS

07 Detsember 2004
  Kommentaarid