Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kohus mõistis valeraha teinud koolipoisid süüdi

Narva linnakohus mõistis kriminaalkorras süüdi kaks kohalikku koolipoissi, kes tegid valeraha ja ostsid selle eest väheses koguses kaupu.

Kohus karistas kaheksanda klassi 16-aastast õpilast Grigorit maksevahendi võltsimise ja selle kasutamise eest nelja-aastase tingimisi vangistusega kahe ja poole aasta pikkuse katseajaga.

Grigori 16-aastane klassikaaslane Pavel sai karistuseks kahe ja poole aasta pikkuse tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga. Mõlemad noormehed tunnistasid end kriminaalasja eeluurimisel süüdi ja kohus määras neile karistuse kokkuleppemenetluse korras.

Süüdistuse järgi tegi Grigori tänavu märtsis ja aprillis Narvas arvuti ja kontorikombaini abil 11 võltsitud 25-kroonist kupüüri, mille andis Pavelile, et viimane saaks valeraha eest kaupa osta.

Pavel ostis Narva erinevates müügikohtades valeraha eest madala hinnaga kaupu. Näiteks ostis Pavel päevalilleseemneid, võtmehoidja, lõikelilli, küünla ja teisi odavaid esemeid.

Noormehed jäid valeraha kasutamisel vahele siis, kui Pavel ostis kooli puhvetis saiakesi ning puhvetitöötaja märkas rahal võltsimistunnuseid. Kui politseinikud hakkasid poistele valeraha päritolu kohta küsimusi esitama, tunnistasid nad võltsimise üles ja kahetsesid tehtut.

Hiljem esitas noormeeste vastu kahjunõude vaid kaks firmat, neist üks soovis 25 krooni ja teine 50 krooni tagastamist. Samas tuleb noormeestel lisaks kahjunõuetele kummalgi tasuda veel ligi 3500 krooni kaitsjakulusid ja ligi 6000 krooni ekspertiisitasu.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid