Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vello Kütt jääb tagaotsitavaks

Tartu ringkonnakohus ei tühistanud teisipäeval kohtumäärust, millega kaitseliidu Tartu maleva kunagine majandusjuht, relvaärimees ja vanglapõgenik Vello Kütt kuulutati kohtust kõrvalehoidmise tõttu tagaotsitavaks.

Vello Küti (54) tagaotsitavaks kuulutamise ja tema vahi alla võtmise määruse tühistamist taotles ringkonnakohtult tema kaitsja vandeadvokaat Margus Mets.

Tartu kohtute pressiesindaja ütles BNS-ile, et kohtule ei ole senini teadet tulnud, et politseil oleks õnnestunud Kütt tabada ja vahistada.

Tartu maakohus kuulutas Vello Küti tagaotsitavaks 6. detsembril, kuna mees ei ilmunud mõjuva põhjuseta oma varguste süüasja arutamisele.

Maakohus andis Küti tagaotsimise määruse täitmiseks Lõuna politseiprefektuurile.

Viimati oli Kütt kohtu ees oktoobri keskel, kui kohus määras talle purjuspäi autojuhtimise eest tingimisi kolme kuu pikkuse vangistuse 18-kuulise katseajaga. Kohus mõistis Kütilt lisakaristusena välja ka 6000 krooni trahvi.

Lisaks peab Kütt tasuma teise astme kuriteo eest riigile 3720 krooni sundraha ning hüvitama 809 krooni ja 50 senti kohtukulusid.

Süüdistuse järgi oli Kütt 26. juunil Tartus Aardla tänaval purjuspäi oma Chrysler Sebringu roolis ning politsei pidas ta kinni. Kuna Kütti oli juba varem purjuspäi autojuhtimise eest karistatud, läks ta uue rikkumise eest kohtu alla.

Kunagine kaitseliidu fondi nõukogu liige ja kaitseliidu Tartu maleva majandusjuht Vello Kütt oli oma kurikuulsuse haripunktis 1990. aastate keskpaigas, kui ta anti miljonite kroonide riisumise, kelmuste ja relvadega äritsemise eest kohtu alla.

1994. aasta 15. maist vahi all viibinud Kütil õnnestus järgmise aasta 1. septembril Tallinna keskvanglast võltsitud kohtumääruse abil põgeneda. Tartu linnakohtu võltsitud määruses märgiti, et Kütt tuleb viivitamatult vanglast vabastada tema kehva tervise tõttu.

Politsei tabas Küti ligi kolm kuud hiljem Rakveres kohaliku kaitsepolitsei esinduse vastasmajast, kuna Kütt oli võtnud sealt mobiiltelefonilt kõne toonasele keskkriminaalpolitsei abidirektorile Koit Pikarole.

Kütt vabanes vanglast 1998. aasta sügisel enne tähtaega hea käitumise eest.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid