Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Maskis mehed peksid läbi Viimsi vallajuhi

Neli maskides meest peksid esmaspäeva õhtul kodus läbi Viimsi vallavolikogu esimehe Madis Saretoki ning sidusid juhtmega kinni tema naise ja lapsed.

Koeraga jalutama minna kavatsenud Saretok sai pärast õhtuse uudistesaate vaatamist oma Viimsi poolsaarel Püünsis asuvast kodust vaevalt välja astuda, kui neli ukse taga varitsenud meest talle kallale kargasid, kirjutas Postimees.

"Püüdsin küll ust kinni tõmmata, aga nad said jala ukse vahele," meenutas Saretok. "Järgnes peks kumminuiadega, neil oli kaasas ka mingi kärbik ja püstol." Üks relv läks Saretoki arvates ilmselt kogemata lahti, millest purunes aken.

Volikogu esimeest löödi peamiselt näkku, pikali tõmmatud mehel teibiti kõigepealt kinni silmad ja suu.

"Sissetungijad rääkisid vene keeles ja nõudsid raha - dai dengi, gde seif?" jutustas Saretok. Tema samuti vallavalitsuses töötav abikaasa ning kuue- ja nelja-aastane laps seoti seinast tõmmatud telefonijuhtmega niimoodi kinni, et lapsed jäid ema kaenlasse.

Vanemal, seitsmeteistkümneaastasel pojal õnnestus kallaletungijatest läbi murda ja abi kutsuma joosta. Saretoki naine näitas kurikaeltele kätte väikse seifi, kus olid Saretoki relv ja mõned dokumendid.

Arsti juures näohaavu kinni õmblemas käinud Saretok peab rünnakut kättemaksuks või ähvarduseks, sest midagi olulist maskides mehed kaasa ei viinud. "Ma arvan, et taheti ainult tappa anda," ütles Saretok. "Kes sellisel kellaajal vargil käib - kõik on ju kodus, autod maja ees."

Kuigi röövlid võtsid seifi ja majas olnud telefonid, siis tegid nad seda peremehe arvates pigem ilmselt selleks, et ohvrid abi ei saaks kutsuda. Saretok sõnas, et kallaletungijad ei olnud ilmselt elukutselised kõrilõikajad, sest tundusid hädised - mõnel olid päris hirmunud silmad ja käed värisesid.

Saretok ütles, et tal on peksjate tellija suhtes kahtlusi, kuid näpuga pole kellegi peale näidata. "Ähvardamine käib minu ameti juurde, aga et koju peksma tullakse, ei osanud küll arvata," nentis Saretok.

Ida-Harju politseiosakonna ülemkomissar Ants Tsugart ütles, et teist niivõrd räiget arveteklaarimist ta lähiminevikust ei mäleta. Tsugarti sõnul teeb politsei kõik, et välja selgitada, mis vallajuhi kodus toimus.

Viimsi vallavanem Enn Sau peab kallaletungi tosin aastat omavalitsuses töötanud vallavolikogu juhile otseseks rünnakuks kohaliku võimu vastu. "See oli kas hirmutamine või kättemaks," ütles Sau. "Võime ainult aimata, kelle poolt. Kolm-neli kahtlusalust on."

Viimsi vallajuhte on varemgi kimbutatud. Mõni aeg tagasi lõhuti vallavalitsuse ees seitsme noahoobiga puruks Saretoki naise auto rehv. Tänavu augustis riputas keegi granaadi vallavolikogu liikme Ants Savesti tütre majaukse külge.

Savest ütles Postimehele, et see oli nii oskamatult paigaldatud, et ei lõhkenud. "Kuna ma olen sinna sisse kirjutatud ja suvel ka vahel ööbin seal, arvati, et see on minu maja," lausus Savest. Korduvalt on värviga soditud volikogu liikme Tõnu Tuulase maja Miidurannas.  BNS

29 Detsember 2004
  Kommentaarid