Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Uimastidiiler langes oma narkomaanidest klientide ohvriks

Ida-Virumaal on kohtu ees kaks uimastisõltlast, kes süüdistuse järgi tapsid poolteist aastat tagasi uimastidiileri, kuna viimane ei soostunud neile narkootikume andma.

Viru ringkonnaprokuröri Anu Toluki sõnul said 1972. aastal sündinud Aleksandr ja Oleg süüdistuse raskendavatel asjaoludel tahtlikus tapmises omakasu ajendil, mille eest saab kohus neid süüdimõistmise korral karistada kuni eluaegse vangistusega.

Süüdistuse järgi pani Aleksandr ja Oleg veretöö toime 2002. aasta mai alguses Kohtla-Järvel Järve linnaosas, kus tapsid 1968. aastal sündinud Igori.

"Politsei andmetel sai tapmise motiiviks asjaolu, et Igor müüs ebakvaliteetset narkootilist ainet ning keeldus uimastisõltlastele uut doosi andmast," ütles Toluk BNS-ile.

Süüdistuse järgi sidus Oleg Igori käed ja suu kinni ning ulatas noa Aleksandrile, kes pussitas Igorit rindu. Tapjad said süüdistuse ka varguses, kuna politsei andmetel võtsid nad pärast veretööd ohvri korterist kaasa uimasteid ja telefoni.

Oleg ja Aleksandr ei üritanud roima jälgi varjata ja põgenesid lihtsalt kuriteopaigalt. Politseinikud avastasid Igori laiba alles kuu aega pärast tapmist.

Politsei jõudis kurjategijate jälile 2002. aasta sügisel, esitades oktoobris süüdistuse Aleksandrile ja kuu aega hiljem ka Olegile.

Varem avaliku ja salajase varguse, röövimise ja uimastite ebaseadusliku käitlemise eest karistatud Aleksandr ei tunnistanud end süüdi, väites, et oli küll Igori korteris varem viibinud, kuid ei tea tapmisest midagi.

Varem avaliku varguse ja väljapressimise eest karistatud Oleg tunnistas, et andis Igorile peksa ja võttis seejärel korterist kaasa uimasteid ja telefoni, kuid ohvrit ei tapnud. Olegi sõnul jäi Igor temast korteri põrandale elusana lebama.  BNS

07 Jaanuar 2005
  Kommentaarid