Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Inglanna otsis infovabadusseaduse abil vaba meest

Kui Suurbritannias võeti vastu uus avaliku teabe seadus, haaras Angela Wright sellest kinni, et leida endale vaba mundrimees.

Wright saatis kohalikule politseile e-maili, pärides 35 - 49 aastaste vabade Hampshire ringkonna politseinikest poissmeeste järele. Ta palus saata endale nende e-maili aadressid, aga ka palga- ja pensioniandmed, kirjutas ajaleht Guardian.

Politsei aga teatas, et nimed ja aadressid on isiklikud ega kuulu jaanuaris jõustunud seaduse järgi avaldamisele. Lahkesti oldi valmis ütlema, et Hampshire’ politseis on 266 vaba poissmeest, neist 201 mundris.

“Mind hämmastas teade, et tegelikult ei ole informatsiooni võimalik avaldada,” ütles Wright ja lisas, et tal oli järelepärimiseks kaks põhjust.

“Esiteks tahtsin ma (infovabaduse) töörühma üllatada ja teiseks tahtsin ma teada, kuidas mulle vastatakse.” Reuters - BNS

24 Märts 2005
  Kommentaarid