Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ustav eesel on naisest parem, teab India kooliõpik


NEW DELHI, Reuters-BNS - India Rajasthani osariigis kasutatav kooliõpik võrdleb abielunaisi eeslitega ning väidab eesli olevat isegi meeldivama kaaslase, kuna too kurdab vähem ning on “peremehele” ustavam, teatas teisipäeval ajaleht Times of India.


“Eesel on nagu abielunaine... tegelikult on eesel isegi pisut parem, kuna abielunaine võib vahel kurta ja vanematekoju pageda, kuid eesel ei murra eales ustavust oma peremehele,” tsiteeris ajaleht hindikeelset lugemisõpikut, mis mõeldud 14-aastastele.


Raamatu on koolides kasutamiseks heaks kiitnud osariigi võimud, ehkki piirkonnas valitseva hindude Bharatiya Janata Partei naisliikmed väljendasid ka protesti.


Naistesse vägagi konservatiivselt suhtuva Rajasthani osariigi ametnikud märkisid, et võrdlus ei tohiks kedagi ärritada.


“Tegemist on humoorika võrdlusega,” sõnas haridusametnik A.R. Khan. “Kuid proteste on kuulda võetud ja haridusnõukogu tegeleb selle [tekstilõigu] kõrvaldamisega.”


06 Aprill 2006
  Kommentaarid