www.vnl.ee

President Ilves avaldas Saksamaale kaastunnet endise riigipea Richard von Weizsäckeri surma puhul

President Toomas Hendrik Ilves saatis Saksamaa riigipeale Joachim Gauckile kaastundekirja aastatel 1984-1994 Saksamaa liidupresidendina töötanud Richard von Weizsäckeri surma puhul.

„Me jääme teda mäletama Suure Eurooplasena, kelle isiklik elukäik oli põimunud 20. Sajandi Euroopa looga ning kes seetõttu teadis ja mõistis, et tulevik nõuab mineviku selget mäletamist, sellest õigete järelduste tegemist. Nii oli Richard von Weizsäckeri kogemuslik eesmärk ühendatud Euroopa, kus puuduvad müürid ja mõjusfäärid ning demokraatlike riikide läbikäimise määravad rahumeelsed kokkulepped,“ kirjutas Eesti riigipea Saksamaa liidupresident Joachim Gauckile saadetud kaastundekirjas.

„Ühinenud Euroopa ja ühinenud Saksamaa Euroopa Liidus, kuhu kuuluvad ka eelmisel aastasajal raudse eesriide pimedamale poolele jäänud riigid, Eesti nende seas, on osa Richard von Weizsäckeri püüdluste täitumisest,“ kirjutas president Ilves.

Ta avaldas kaastunnet Saksa rahvale, endise liidupresident Weizsäckeri lesele Marianne Freifrau von Weizsäckerile ning kõigile tema lähedastele ja sõpradele.


   01 Veebruar 2015