www.vnl.ee

Kriis Ojulandi parteis jätkub: RÜE kaotab juhtliikmeid ka piirkondlike organisatsioonide juhatustes

Möödunud laupäeval lahkusid Rahva Ühtsuse Erakonnast selle kaks asutajaliiget, kes kuulusid ka erakonna juhatusse.

RÜE esimesel sünnipäeval teatasid erakonnast välja astumisest erakonna aseesimees Peeter Reemann ja juhatuse liige Imre Termonen.

Ajakirjanduses on seni märkimata jäänud, et peale meeste lahkumist teatas erakonnast lahkumisest, 2.veebruaril, ka Lääne-Virumaa ringkonna juhatuse liige Kaarel Kirss.

Kirss kirjutas oma lahkumisteates erakonnakaaslastele järgmist: "Viimastel päevadel on lahkunud Rahva Ühtsuse Erakonnast paar nimekat ja tublit parteikaaslast. Seoses sellega teatan, et mina ja mu abikaasa Katrin lahkume erakonnast.

Põhjuseks: Kuna see vähene info mis liikus tuli ka ainult Imre käest. Meil ei ole ka mõtet erakonnas olla ainult sellepärast, et liikmete arvu suuremana näidata.

Lootsin näha rohkem arutelusid ja suhtlust erakonna kaaslaste vahel kuid seda polnud."

Päev peale RÜE esinaise Kristiina Ojulandi sõnu ETV otseeetris, kus ta nimetas lahkunud erakonna juhtliikmeid SAASTAKS, teatas lahkumisest Kagu-Eesti ringkonna juhatuse liige Algis Suurkivi.

Nädalalehe andmetel oli Algis Suurkivi RÜE jaoks oluline persoon, sest tema lõi uue erakonna kodulehe ja tegeles selle haldamisega.

Kommenteerides RÜE-st lahkumist ütles Algis Suurkivi: ""Nii, nagu keeldusin ma Reformierakonnas söömast samu seemneid, mida härra Ansip, keeldun ma RÜE-s kandmast sama kotti, mis on proua Ojulandil."

Rahva Ühtsuse Erakonna ühe suurima ringkonna – Kagu-Eesti ringkonna – juhatusest on tänase päeva seisuga lahkunud pooled juhatuse liikmetest.

Kagu-Eesti RÜE riigikogu valimiste esinumber Piret Haljend rääkis erakonna juhatuse liikmete lahkumist kommenteerides Lõuna Lehele (05.02.2015.a. lehenumbris) suurest üksmeelest, mis selle teate saabumise järel erakonnas tekkis, erakonna niinimetatud üldkogul Sagadi mõisas, kus Nädalalehe andmetel oli kohal vaevu 20 inimest.

"Inimesed olid üksteise suhtes hoolivad, kui kellelgi oli hingel mõni küsimus, siis sai see vastuse. Meie erakond on just selline, nagu on teda moodustanud inimesed."

"Nimetatud isikud on maininud oma väidetes, et RÜE on justkui Kristiina Ojulandi isiklik partei. Kristiina on julge naine, kes läheb ees ning valutab kõigi meie pärast südant, kes me pole poliitikas veel nii paksu nahaga ning oleme seetõttu haavatavad," tõrjus Haljend süüdistusi erakonna esimehe Kristiina Ojulandi pihta.

Reemann ja Termonen heitsid ette, et Rahva Ühtsuse Erakond ei sarnanenud enam selle erakonnaga, millele olid ka nemad aluse pannud. "See on ju hea märk – me kasvasime, arenesime," leidis seepeale Piret Haljend (LõunaLeht 05.02.2015).

Kuigi RÜE esinaine Kristiina Ojuland on korduvalt väitnud, et erakonnas ei ole kriisi, näitavad numbrid erakonna liikmete arvu langust ja seda just viimastel päevadel.

NL-Online


   05 Veebruar 2015