www.vnl.ee

Koolis õhupüssi laadse esemega mängimine vigastas poissi

Täna mängisid Narvas ühes koolis noorukid õhupüssi laadse esemega, mille tagajärjel sai üks poistest näovigastuse.

Ida prefektuur sai täna hommikul teate, mille kohaselt sai üks noormeestest relvast lasu näkku. Sündmuskohal selgus, et 16-aastane noormees oli eelnevalt sünnipäevaks saanud kingituseks õhupüssi laadse eseme. Koos sõbraga katsetati seda vahetunni ajal ning kogemata toimus lask, millest sai tabamuse 15-aastane poiss. Esialgsetel andmetel oli tegemist paukpadruniga. Poiss viidi traumapunkti, kus ta peale esmaabi lubati koju. Tema elu ohus pole ja esialgsetel andmetel on vigastused väikesed.

16-aastane noormees, ehmununa kogu sündmusest, pani jooksu. Politsei tabas noormehe ja hetkel kuulatakse teda üle. Relvataolist eset tema juurest ei leitud, seega pole veel andmeid selle kohta, millega täpselt oli tegemist. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetlust avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi alusel. Menetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

„Politsei ootab alati infot kõigilt, kel on infot kaasõpilastest, kes võtavad kooli kaasa esemeid, millega on võimalik teistele viga teha. Just koostöös on võimalik vältida selliste sündmuste toimumist,“ ütles Ida prefekt Vallo Koppel.


   20 Veebruar 2015