www.vnl.ee

President Ilves uue valitsuse ametisse nimetamisel: teil pole aega pikaks hoovõtuks

Täites põhiseaduse sätet ja mõtet, nimetas president Toomas Hendrik Ilves ametisse Vabariigi Valitsuse. Riigipea kohtus Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonileppe järel moodustatud uue valitsuse ministritega.

Ta meenutas, et uuel võimuliidul on Riigikogus 59 häält ja lisas: “Loodan, et sellest saab vastutustundlik ja riigimehelik enamus. Et kõik läheks hästi, on vajalik usalduslik ja laiapõhjaline koostöö nii valitsusliidu sees kui ka valitsusliidu ja opositsiooni vahel.”

Nii nagu Riigikogu valimiste järgsetel kohtumistel parlamendierakondade juhtidega nimetas president Ilves ka uue valitsuse ametisse nimetamisel Eesti ja meie inimeste ees seisvate oluliste ülesannetena heaolutaseme tõstmist ja inimeste toimetulekut, julgeolekut ja riigikaitset, haridus- ja teaduspoliitikat, demograafiliste probleemide lahendamist ja majandusliku konkurentsivõime suurendamist, riigihalduse reformi.

“Nende valdkondade otsused peavad olema kaugelevaatavad, päevapoliitika ei tohi rikkuda suure pildi nägemist,” rõhutas riigipea.

Euroopa Liidu eesistumise edukat korraldamist 2018. aastal peab president Ilves uue valitsuse suurimaks proovikiviks pärast meie jõupingutusi 1997-2003 pääsemaks Euroopa Liidu ja NATO liikmeks.

“See nõuab pädevust ja pühendumist. Loidusel ja passiivsusel ei ole siin kohta,” sõnas riigipea.

Ta tõdes, et “igavust ja tööpuudust uuel valitsusel karta ei ole, aega pikaks hoovõtuks samuti mitte” ning soovis ministritele jõudu tööle.

Uue valitsuse peaminister on Taavi Rõivas, ettevõtlusminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, justiitsminister Urmas Reinsalu, kaitseminister Sven Mikser, keskkonnaminister Marko Pomerants, kultuuriminister Indrek Saar, maaeluminister Urmas Kruuse, majandus- ja taristuminister Kristen Michal, rahandusminister Sven Sester, riigihalduse minister Arto Aas, siseminister Hanno Pevkur, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev ning välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Uus valitsus annab ametivande Riigikogus homme hommikul.


   08 Aprill 2015