www.vnl.ee

Kalevi alistanud Tarvas rihib Balti liigas edasipääsu

Balti korvpalliliiga alagrupiturniiri eelviimases voorus alistas Rakvere Tarva meeskond teisipäeval kodusaalis Tallinna Kalevi 81:77 (poolaeg 41:38).

"Vastaste koosseis on võrreldes esimese sügisese mänguga, mil neid suurelt alistasime, oluliselt tugevamaks muutunud ja nad tulid meie vastu selge võidusooviga," tõdes Tarva peatreener Andres Sõber. "Meie häälestus ei olnud küll sama hea kui viimatises võidumängus Kalev/Cramoga aga siiski piisav, et pingeliseks kujunenud kohtumist mitte käest lasta. Lõpp hea, kõik hea."

Rakverlaste parimaks kerkis Maris Laksa 21 punkti, nelja lauapalli ja nelja resultatiivse sööduga. Rait Keerles panustas 18 punkti, viis lauapalli ja neli korvisöötu ning Giedrius Gustas 12 punkti ja kuus korvisöötu.

Üheksale mängijale toetunud Tarva kasuks tõid veel Juris Umbraško üheksa punkti ja kaheksa lauapalli, Kristo Saage ja Gregory Jenkins võrdselt kaheksa ning Mihkel Kurg viis punkti.

Kalevi eest viskasid enim punkte ekstarvalased, kellest Reimo Tamm tõi üleplatsimehena 28 ning Renato Lindmets ja Kaido Saks kumbki 11 punkti.

Rakvere meeskond tõusis tänu 11 kohtumisest saadud neljale võidule BBL-i A-alagrupis viiendaks, jättes selja taha kolme võiduga kodused konkurendid Tallinna Kalevi ja Rapla Tyco.

Viimase alagrupikohtumise peab Tarvas laupäeval, 15. veebruaril võõrsil lätlaste BK Valmieraga.

Alagrupiturniirilt pääsevad järgmisse ringi 16 tugevama hulka kõigist kolmest alagrupist viis esimest pluss parim kuuenda koha meeskond.


   12 Veebruar 2014