www.vnl.ee

Jõgevamaa politseikroonika

Politseikroonika 12.maist


Kestab kriminaalpreventsiooni kuu

Kriminaalpreventsiooni kuu ürituste peatähelepanu on tänavu pööratud alaealiste õiguserikkumiste ärahoidmisele.

Tugevdatud on patrullteenistust maakonna linnades. Et probleem alaealiste napsitamisega on tõsine, näitas ka möödunud nädalalõpp.

Reede õhtul leidis politseipatrull Jõgva linnast Kajaka poe juurest kella 22 paiku 4 alkoholi pruukinud alaealist. Väikseim alkoholijoove oli ühel poisil o,84 promilli, suurim 1,27 promilli.

Kolm neist anti üle vanematele, ühe vanemaid ei õnnestunud kätte saada. Ööl vastu laupäeva kümmekond minutit enne kahte, peeti Jõgeval taas kinni 2 alaealist, kes napsitanud olid. Nemadki anti üle järgikutsutud vanematele.
Üks nooruk leiti alkoholijoobes reedel kella 16.1o ajal Pala vallas Ranna-Lümati teel kõndimas. 16-aastane poiss oli Alatskivi valla elanik.

Üheks põhilisemaks ürituseks on maikuu teisel poolel korraldatav politseiprefektuuri lahtiste uste päev. Kuupäeva täpsustame tuleva nädala tesipäevases politseikroonikas.

Siinkohal tahaks ka mainida, et prefektuur kavandas möödunud aasta detsembris nelja politseiniku täiendava üleviimise patrullteenistusse selle töölõigu tugevdamiseks. Nüüd on Politseiametilt saadud luba kavandatu 1.juunist ellu rakendada. Täiendavate politseiametnike patrullimisele rakendamine peaks oluliselt kaasa aitama avaliku korra paranemisele, eriti maakonnakeskuses.Vintis mees oli püksideta poodi läinud

Ööl vastu laupäeva veidi pärast kahte helistati politseikorrapidajale, et Jõgeval Piiri kaupluse juures on poolalasti ja ilmselt ka purjus mees. Politseipatrull leidis kauplusetrepilt Jõgeva linna elaniku Ülari (1983), kelle alkoholijoobeks näitas alkomeeter 1,99 promilli.

Noormehel polnud jalas ei alus- ega pealispükse ja ta tuli toimetada politseisse end kaineks magama.

Miks ta sellisel viisil ja sellisel ajal poeskäimise ette võttis, mees mõistlikult seletada ei osanud.Purjus mehe autos oli narkootikume

Laupäeva hommiku eel kella 4.25 ajal andis politseipatrull Jõgeva linnas Säästumarketi kohal Suurel tänaval peatumismärguande sõiduauto Audi A6 juhile.

Toimus politseioperatsioon ja politsei kontrollis massiliselt sõidukeid. Selle sõiduauto juht peatumismärguandele ei reageerinud ja sõitis edasi. Märganud järgnemas endale politseiautot, lisas põgeneja nüüd kiirust, mille kasvades politseiautost mõõdeti tema sõidukiiruseks 147 km/h. Suur t.68a kohal takerdus auto sõidutee äärekividesse, auto tõusis esiotsale püsti ja rullus siis üle katuse tagasi maha.

Auto roolis oli alkoholijoobes (1,47 promilli) Virgo Raudsepp (1973).

Tema ise õnneks oluliselt kannatada ei saanud. Seejärel ilmnes. Et noormehel oli kaasas roosat värvi tablette, mis testimisel osutusid amfetamiini sisaldavaiks.

Politsei on asjas alustanud kriminaalmenetluse KarS § 184 lg 1 tunnustel, mis käsitleb narkootilise ainesuures koguses ebaseaduslikku käitlemist. Kohtunik on lubanud mehe jätta vahialla.On tähtis hoida õiget pikivahet

Üks sellest liikluseeskirja nõudest mittekinnipidamine tõi kaasa õnnetuse.

Esmaspäeval mõni minut enne kümmet tuli Tallinn-Tartu maanteel umbes kilomeeter Adaverest alt ära tagaratas Tartu suunas liikunud sõiduautol Žiguli. Et vältida õnnetust ja mitte otsa sõita teel veerevale autorattale pidurdas järsult Žiguli järel sõitva Volkswagen-bussi juht. Omakorda bussi taga sõitva veoauto juht aga ei järginud pikivahe kehtestatud nõuet ja sõitis külge järsult pidurdanud bussile. Õnneks keegi inimestest neis autodes seekord viga ei saanud.


   13 Mai 2003