www.vnl.ee

Enesevalitsuse kaotanud naine tappis elukaaslase

13. oktoobril kella 17:45 paiku teatati Päästeteenistusele, et Vinni vallas Viru-Jaagupi alevikus Kesk tänaval asuvas eramus on 39-aastane Margus, kellele on pudeliga pähe löödud. Helistajaks oli mehe elukaaslane 34-aastane Enel.

Sündmuskohale sõitnud politseinikud selgitasid välja, et Enel oli oma elukaaslasele noaga rindu ning seejärel täis viinapudeliga pähe löönud. Alkoholijoobes Margus suri saadud vigastustesse kohapeal. Naine peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Eneli ütluste kohaselt oli mees joobnuna väga agressiivne, tüli hakkas elukaaslane norima ka 13. oktoobri õhtul. Naine tegi parajasti süüa, kui alkoholijoobes Margus järjekordse tüli alustas, mille ägenedes naine mehele noa rindu lõi ja seejärel veel viinapudeliga pähe virutas.

Asja uuriv politseiinspektor Karin Voogi sõnul olid peretülid seal majas pidevaks probleemiks. Ka valla konstaabel ütles, et politsei on peretülide pärast mitmeid kordi selles eramus käima pidanud.

Enel on 48 tunniks kinni peetud. Kriminaalmenetlust alustati paragrahvi alusel, mis käsitleb provotseeritud tapmist (tapmine, mis on toime pandud äkki tekkinud tugeva hingelise erutuse seisundis, mille on põhjustanud kannatanupoolne vägivald või solvamine tapja suhtes). Sellise teo eest karistatakse ühe- kuni viieaastase vangistusega.


   14 Oktoober 2003