www.vnl.ee

Ilves ei usu infotehnoloogia kiiret arengut Euroopa Liidus

Sotsiaaldemokraadist europarlamendi väliskomitee aseesimees Toomas Hendrik Ilves ei usu infotehnoloogiliste lahenduste kiiret kasutuselevõttu Euroopa Liidu institutsioonides.

Ilves ütles reedel Tallinnas kaubandus-tööstuskoja ärihommikusöögil, et kui Põhja-Euroopa riigid on infotehnoloogiliselt hästi arenenud, siis Lõuna-Euroopale ei ole see omane.

"Istume europarlamendis kõrvuti koos Soome ja Rootsi saadikuga ning kui meil millestki muust rääkida ei ole, siis me kirume kohapealset infotehnoloogia taset," rääkis Ilves.

Ta tõdes, et kui Eestis kuuluvad traadita interneti levialad ja kiire internetiühendus igapäevase elu juurde, siis kogu Euroopas ei tasu seda niipea loota.

"Euroopa institutsioonides ei ole eriti võimalik kellegagi e-maili teel ühendust võtta, kuna inimesed lihtsalt ei loe oma meile. Lõpuks tuleb neile saata postiga märgukiri, ja inimene vastab," sõnas ta.

Euroopa Komisjoni tulevane administratiivasjade, auditi ja korruptsioonivastase võitluse volinik Siim Kallas on lubanud EL-i instutsioonide halduse läbipaistvamaks muutmiseks võtta kasutusele rohkem infotehnoloogiat. Tema sõnul vajab EL vähem paberikasutust ja ulatuslikumalt arvutikasutust, viidates Eesti e-valitsuse kogemusele. BNS   12 November 2004