www.vnl.ee

Soolenakkuste ja sügeliste levik näitab halba hügieeni

Tervisekaitseinspektsiooni statistika kohaselt on viimasel ajal suurenenud soolenakkuste levik ning kasvanud sügelistesse haigestumine.

Tervisekaitseinspektsiooni peaepidemioloogi Kuulo Kutsari sõnul tähendab see hügieenitingimuste halvenemist või vähest tähelepanu pööramist hügieenile.

Kutsar ütles BNS-ile, et selliste haiguste levikul on kaks võimalikku põhjust: kas on inimeste teadmised puudulikud või on sotsiaalsed olud halvenenud.

Oktoobris suurenes septembriga võrreldes nii täpsustatud kui täpsustamata soole bakter- ja viirusnakkustesse haigestumine. Samuti registreeriti rohkem rotaviirusenteriiti ja kampülobakterenteriiti haigestumist.

Täpsustatud soole bakter- ja viirusnakkusi on tänavu kümne kuuga registreeritud kokku 327 ja täpsustamata juhtumeid 1516. Rotaviirusenteriiti on haigestunud 811 ja kampülobakterenteriiti 101 inimest. Lisaks on registreeritud ligi 300 muude soolenakkuste juhtumit, sealhulgas salmonelloosi ja šigelloosi.

Septembriga võrreldes on oktoobris kasvanud nii täpsustatud kui täpsustamata soole bakter- ja viirusnakkuste arv samuti rotaviirusenteriiti ja kampülobakterenteriiti haigestunute arv.

Eelmisel aastal registreeriti aasta jooksul täpsustatud soole bakter- ja viirusnakkuse juhtumeid 279 ja täpsustamata juhtumeid 1673. Rotaviirusenteriiti haigestus mullu aasta jooksul 971 ja kampülobakterenteriiti 98 inimest. Muid soolenakkusi, sealhulgas salmonelloosi ja šigelloosi haigestunuid oli ligikaudu 400.

Ka sügelistesse haigestumine kasvas oktoobris septembriga võrreldes mitmekümne juhtumi võrra. Kokku on tänavu sügelistesse haigestunud 2364 inimest, neist 426 avastati oktoobris. Eelmise aasta jooksul haigestus sügelistesse 3139 inimest. BNS   12 November 2004