www.vnl.ee

Inimesed on libedusega harjumas

Erinevalt kolmapäevast on libedusest tingitud õnnetuste ja kukkumiste arv järsult langenud, politsei ja päästeameti hinnangul on inimesed ja asutused talve saabumisega harjumas.

Häirekeskuste pressiesindaja Beata Perens ütles BNS-ile, et neljapäeval laekus üle riigi hädaabinumbrile umbes 25 libedusega seotud telefonikõnet.

"See on vähem, kui oli kolmapäeval ainuüksi Lõuna-Eestis," nentis ta. "Ka on need kõned jaotunud ühtlaselt üle riigi, seega ei saa öelda, et mõnes piirkonnas oleks olukord eriti hull."

Kolmapäeval sai Lõuna-Eesti häirekeskus telefoninumbrile 112 30-40 telefonikõnet, suurem osa Lõuna-Eestis kukkumistega seotud kõnedest tuli linnadest, kõige rohkem Tartust.

Ka Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Timo Tarve ütles BNS-ile, et võrreldes kolmapäevaga on olukord kõvasti paranenud. Õhtu hakuks oli prefektuur saanud veerandsada teadet liiklusõnnetustest, kolmapäeval oli neid selleks ajaks 70 ringis.

Pressiesindajate hinnangul on inimesed ja libedustõrje eest vastutavad asutused üle saamas kolmapäevasest ehmatusest ning talvetingimustega harjumas. Siiski manitsevad nii päästeamet kui ka politsei kõiki ettevaatlikkusele.  BNS   18 November 2004