www.vnl.ee

Arstid kahtlustavad Eesti naisel hullu lehma tõbe

Ühes Kesk-Eesti haiglas on raskes seisundis naine, kellel arstid kahtlustavad surmaga lõppevat hullu lehma tõbe ehk Creutzfeldt-Jakobi haigust.

Üle nädala tagasi hullu lehma tõve kahtlusega haiglasse sattunud 73-aastane naine on väga reskes seisundis ja kontaktivõimetu, kirjutas SL Õhtuleht.

Haiglajuhid ei kommenteeri, miks nad kahtlustavad naisel just hullu lehma tõbe. Kindlasti saab haiguse tuvastada alles lahangu käigus.

Tervisekaitseinspektsiooni epidemioloogiaosakonna juhataja Natalia Kerbo kinnitas, et Kesk-Eesti haigusjuhtumi puhul on tegemist üksiku haigestumisega ja epideemiaohtu ei ole.

Creutzfeldt-Jakobi tõbi jaguneb nakkavaks ja mittenakkavaks. Tervisekaitseinspektsiooni hinnangul on Eesti juhtumi puhul tegemist mittenakkava variandiga.

Mittenakkav Creutzfeldt-Jakobi tõbi võib ilmneda vanadel inimestel alates 60. eluaastast. Haiguse nakkav variant nakatab ka loomi ja inimesed võivad haiguse saada haigestunud looma liha süües. Hullu lehma tõveks nimetatakse haiguse nakkavat varianti.  BNS   19 November 2004