www.vnl.ee

Prokurör nõudis Ida-Viru ekskomissarile tingimisi karistust

Prokurör nõudis Ida-Viru maakohtus Kohtla-Järve endisele komissarile Viktor Kostrõkinile ametiseisundi kuritarvitamise ja kelmuse eest tinigimisi vangistust.

Prokurör Anneli Pärt nõudis Kostrõkinile (44) kahe aasta ja kuue kuu pikkust tingimisi vangistust ning tema kaaskohtualusele Leonid Nalivaikole (41) riisumisele kaasaaitamise eest 7500-kroonist rahatrahvi.

Lisaks nõudis prokurör Kostrõkinilt Ida politseiprefektuuri ja Salva Kindlustuse tsviilhagide väljamõistmist üle 65.000 krooni.

Algselt oli koos Kostrõkini ja Nalivaikoga kohtu all ka kindlustusekspert Maksim Vorobjov, kuid tema hukkus liiklusõnnetuses.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi sõitis Kostrõkin 2001. aasta 7. novembril oma ametiautoga Mazda 626 Jõhvis Rakvere tänaval seisnud autole tagant sisse. Kuna ametiautol ei olnud kaskokindlustust, pidanuks komissar ise kahju hüvitama.

Süüdistuse järgi sõlmis politseikomissar mõni päev pärast õnnetust autole vabatahtliku kindlustuse ja väitis, et sama autoga juhtus õnnetus hoopis 2001. aasta 30. novembril ehk kehtiva kindlustuspoliisi ajal.

Kindlustuse vormistamisel aitas Kostrõkinit kindlustusfirma Salva Kindlustus töötaja Vorobjov ning vahendajana osales pettuses Nalivaiko.

Kohus langetab otsuse 16. detsembril.  BNS   19 November 2004