www.vnl.ee

Prokurör nõuab uimastiärikatele pikka vanglakaristust

Prokurör nõudis reedel Tartu maakohtus Ida-Virumaal narkomaanide tugikeskust pidanud ja samal ajal narkoäri ajanud meestele pikka vanglakaristust.

Prokurör Kretel Tamm nõudis tugikeskuse endisele juhile Silver Semiskarile (32) üheksa-aastast, endisele keskuse juhile Andrei Andrejevile (45) ja Ida-Viru endisele konstaablile Sergei Gorinile (24) seitsmeaastast vanglakaristust.

Eelmiste kaaslasele Aleksandr Bolšakovile (29) nõudis prokurör kelmuse eest tingimisi kaheaastast vangistust ning Vitali Kozeratskile (26) tulirelva ja laskemoona ebaseadusliku omamise eest rahalist karistust 8250 krooni.

Kohus langetab otsuse 22. novembril, ütles BNS-ile Tartu kohtute pressiesindaja.

Süüdistuse järgi müüsid Andrejev, Semiskar ja Bolšakov korduvalt eelmise aasta suvest kuni käesoleva aasta jaanuarini Tartust pärit meestele suurtes ja väikestes kogustes amfetamiini ja hašišit.

Amfetamiini kogus, millega kohtualused korraga äritsesid, ulatus viiest kuni 50 grammini ning hašiši puhul 10-100 grammini.

Semiskari elukoha läbiotsimisel leitud amfetamiini puhtusaste oli kõrge, mis näitas politseile, et tegemist ei olnud tavaliste tänavadiileritega.

Politseikonstaablina töötanud Gorin lõi süüdistuse järgi samuti narkoäris kaasa ning politseinikel õnnestus tõendada tema osa uimastite edasiandmisel kahel korral.

Kurjategijate tabamisel tänavu märtsis osalesid peale Lõuna prefektuuri narkopolitseinike ja organiseeritud kuritegevuse büroo töötajate ka Ida prefektuuri ning keskkriminaalpolitsei narkopolitseinikud ja K-komando eriüksus.  BNS   19 November 2004