www.vnl.ee

Läänemaa keskkonnateenistus ei luba ehitada üleujutusalale

Läänemaa keskkonnateenistus on jätnud sel aastal kooskõlastamata kümmekond mereäärset detailplaneeringut, kus pole arvestatud üleujutusalaga.

Noarootsi vallavanema Ülo Kalmu sõnul saadab keskkonnateenistus detailplaneeringuid järjest tagasi. Varem oli ehituskeeluvöönd täpselt paigas, nüüd peavad ehitajad arvestama lisaks üleujutatava alaga, ütles Kalm Lääne Elule.

Ka Ridala vallavanema Toomas Schmidti sõnul on keskkonnateenistus saatnud tagasi palju mereäärset ala puudutavaid detailplaneeringuid.

Ridala vallast keskkonnateenistusse kooskõlastamiseks saadetud 34 detailplaneeringust on kolmveerand puudutanud mereäärset ala. Neist enamik on esimesel korral tagasi saadetud seadusele mittevastavuse põhjendusega.

Läänemaa keskkonnateenistuse keskkonnakorralduse spetsialisti Malle Piirsoo sõnul on enim probleeme Ridala ja Noarootsi vallas.

Maavanema Sulev Vare sõnul ei tähenda see, et praegu ei saaks üldse mere äärde ehitada. Rannaäärse detailplaneeringu kinnitamise otsustab maavanem igal juhul eraldi. "Vette ehitada me ei lase," ütles Vare.

Keskkonnateenistuse hinnangul tuleb üleujutusalaks lugeda territoorium, mis vähemalt korra aastas on vee all. Sellest annavad tunnistust nii taimestik, reljeef kui ka pinnas.

Keskkonnaminister Villu Reiljan päästis sügisel lammutamisest riigikogu liikme Jaanus Rahumäe suvila, mis oli ehitatud Ridala vallas liiga mere lähedale. Keskkonnaminister vähendas piirkonnas ehituskeeluvööndit, mis muutis ebaseadusliku ehitise seaduslikuks.  BNS   29 November 2004