www.vnl.ee

Tallink sulgeb uuest aastast Peterburi laevaliini

Tallink Grupp peatab seoses Peterburi sadamatasude ootamatu tõusuga järgmise aasta 2. jaanuarist Helsingi-Tallinna-Peterburi laevaliini tegevuse, otsuse liini jätkamise osas teeb Tallink kevadel.

Tallinki juhatuse esimehe Enn Pandi sõnul säilitab ettevõte Peterburis Tallinki esinduse, mis on vajadusel operatiivselt valmis liini taaskäivitama.

"Talvel on sõitjate arv väga väike, rasked ilmastikuolud suurendavad kütusekulusid kordades ja me ei ole viisamajanduse arengute osas enam nii optimistlikud. Lisaks saime kaks päeva tagasi teada Peterburi sadama otsusest sisuliselt kahekordistada 2005. aasta algusest sadamatasusid, mille üle meil ei ole tahtmist isegi mitte rääkida," sõnas Pant.

Tallink ostab tagasi kõik 2005. aastaks liinile müüdud piletid, samuti kompenseeritakse klientidele Vene viisa soetamisega seotud kulutused.

"Kuigi Tallink on toonud piletihinnad väga madalale, nõuab keerukas viisare˛iim reisijalt selle kruiisi ostmiseks suurt tahtejõudu. Liini peatamine on sada protsenti äriline otsus, Tallink ei ole valmis lihtsalt ülla idee nimel liinile pikalt peale maksma, suuri riske võttes sooviks ka veidi stabiilsemat keskkonda," ütles Pant.

"Me ei löö Peterburi turule käega ja arvame, et potentsiaal on olemas, kuid enne peavad meie partnerid lahti mõtestama teenuse hinna ja kvaliteedi suhte ning naaberriigid tegema inimeste liikumise soodustamiseks ka mõned sisulised liigutused," lisas ta.

Paar kuud tagasi peatas Peterburi kruiisid ka Silja Line.

Pandi sõnul on kavas seni liini teenindanud reisilaev Fantaasia prahtida Eestist väljapoole. "Meeskond läheb laevaga kaasa, teenindav personal jaotatakse osaliselt laiali Tallinki teistel laevadel. Kõik emotsionaalsed argumendid on liini jätkamise poolt ja ratsionaalsed selle vastu," sõnas ta.

Tallink alustas Peterburi kruiiside korraldamisega tänavu 1. aprillil ning on sellest ajast alates teenindanud liinil ligi 100.000 reisijat. Enne seda vedas Fantaasia reisijaid Tallinna-Stockholmi liinil, kus nüüd sõidab uus reisilaev Victoria I.  BNS   21 Detsember 2004