www.vnl.ee

Riigikohus arutab politseiniku surnuks sõitnud mehe süüasja

Riigikohus arutab teisipäeval politseiniku surnuks sõitnud roolijoodiku Jevgeni Gorpintšenko süüasja.

Gorpintšenko (23) ja tema kaitsja vandeadvokaat Alla Jakobson taotlevad kassatsioonkaebuses mehele mõistetud reaalse vanglakaristuse asendamist tingimisi vangistusega.

Mais tühistas Tallinna ringkonnakohus Gorpintšenkole linnakohtus määratud tingimisi vangistuse ning karistas teda kolmeaastase reaalse vanglakaristusega.

Samuti mõistis ringkonnakohus Gorpintšenkolt välja üle 699.000 krooni, mille riik oli hüvitisena maksnud hukkunud politseiniku lähedastele.

Eelnevalt oli Tallinna linnakohus karistanud Gorpintšenkot inimelu nõudnud liiklusõnnetuse purjuspäi põhjustamise eest aastase tingimisi vangistusega 18-kuulise katseajaga. Samuti võttis linnakohus mehelt auto juhtimise õiguse kaheks aastaks.

Ühtlasi mõistis linnakohus Gorpintšenkolt välja riigi kasuks sundraha 3720 krooni ning ekspertiisitasu 15.300 krooni.

Tallinna prefektuuri liiklusjärelevalve osakonna nooreminspektor Karmo Tiivel hukkus 2002. aasta 5. detsembril kella 6.10 ajal Järve tehnikakaubamaja juures, kui ta üritas peatada Nõmme poole kiirusega 113 kilomeetrit tunnis kihutanud Gorpintšenko Audit.

Autojuhi tähelepanu äratamiseks lülitasid liikluspolitseinikud sisse eraldusriba katkestuskohal seisnud politseiauto vilkurid ning kollase helkurvestiga Tiivel läks sõidutee teisele sõidurajale kihutavat autot peatama.

Nähes, et autojuht ei peatu, hakkas Tiivel sõiduteelt lahkuma ja suundus kolmandale rajale, kuid autojuht keeras samas suunas. Enne kui politseinik jõudis sõiduteelt lahkuda, sõitis auto talle otsa. Politseinik paiskus otsasõidukohast mitukümmend meetrit eemale ja suri sündmuskohal.

Auto roolis olnud Gorpintšenkol tuvastati 1,75-promilline alkoholijoove. Autojuhil oli esmane juhiluba, mis oli välja antud 2002. aasta oktoobri lõpus.  BNS   27 September 2004