www.vnl.ee

Prefekt karistas väljakutset eiranud politseikorrapidajat

Ida politseiprefektuuri prefekt Kalev Prillop vähendas mitut õigusakti rikkunud Rakvere politseikorrapidaja ametipalka kaheks kuuks 30 protsendi ulatuses.

Lääne-Viru päevalehe andmetel tugines prefekt karistuse määramisel distsiplinaarjuurdluse kokkuvõttele, mis tuvastas, et ööl vastu 31. augustit ei saatnud Ida politseiprefektuuri juhtimiskeskuse vanemkonstaabel ehk teisisõnu tol ööl valves olnud Rakvere politseiosakonna korrapidaja patrulli Vainu tänavasse, kus kurjategijad pöörasid kahel korral pensionipõlve pidava kirikuõpetaja Edgar Aleksander Sermi sõiduautot.

Prefektuuri pressiesindaja Kristina Kostina sõnul jättis korrapidaja registreerimata ka sündmuse kohta telefonitsi edastatud teate, rikkudes seega ametijuhendit ja politseipeadirektori käskkirja.

Viru ringkonnaprokuratuuri Rakvere osakonna andmetel on sõiduauto katuse peale keeranud isikud tänini tuvastamata.

67-aastane Serm on varem kohalikule päevalehele rääkinud, et ta märkas esmalt, kuidas tema päevinäinud Lada 08 on külili keeratud. Mõne aja pärast märkas ta aga heledat sõiduautot, mis aeglaselt maja eest mööda sõitis ja eemal peatus. Autost väljusid kolm meest, sammusid külitava VAZ-i juurde ja keerasid selle katuse peale. BNS   28 September 2004