www.vnl.ee

Valitsus saadab eestlased Indoneesiasse päästemissioonile

Valitsus otsustas kolmapäeval saata Indoneesiasse kriisipiirkonda missioonile Eesti 15-liikmelise päästemeeskonna.

Valitsus otsustas kolmapäeva pärastlõunal toimunud erakorralisel istungil saata Eesti päästemeeskonna Indoneesiasse kahenädalasele missioonile, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Meeskonda kuuluvad kümme meedikut, kaks staabiohvitseri ja kolm logistikut, missiooni eelarveks kinnitas valitsus 2,94 miljonit krooni.

Valitsus tegi oma otsuse eesmärgiga leevendada katastroofi tagajärgi, lähtudes Indoneesia abipalvest Euroopa Liidule ning Eesti päästemeeskonna võimekusest ja valmisolekust.

Samuti võttis valitsus teadmiseks siseministri informatsiooni, et kui osutub vajalikuks saata õnnetuspiirkonda Eesti politsei suurõnnetuste ohvrite identifitseerimismeeskonna kolm liiget, on siseministeerium ja politseiamet selleks valmis.

Viieteistliikmeline päästemeeskond on lähetamiseks valmis kohe, praegu on lahendamisel transpordiküsimus.

Päästemeeskonna funktsiooniks on meditsiinilise abi osutamine välihospidali baasil. Missiooni ülesandeks on kannatanute hindamine, esmase meditsiinilise abi osutamine ja stabiliseerimine, elu päästvad kirurgilised sekkumised, kannatanute transpordiks ettevalmistamine ja meditsiinilise info kogumine ja edastamine võimalike terviseriskide ennetamiseks.

Kava kohaselt elab ja töötab päästemeeskond autonoomselt oma baaslaagris. Eesti on juba eraldanud välisministeeriumi 2005. aasta arengukoostöö- ja humanitaarabi vahenditest Rahvusvahelisele Punasele Ristile 500.000 krooni Lõuna- ja Kagu-Aasia maavärina tagajärgede likvideerimiseks. Raha kantakse üle esimesel võimalusel järgmise aasta alguses.  BNS   29 Detsember 2004