www.vnl.ee

Autovaraste väidetav juht sai tingimisi vanglakaristuse

Eesti autovaraste väidetav juht Stanislav Volkov ning Lõuna-Eesti tuntud allilmategelane Toivo Berg said kolmapäeval Tartu maakohtus kelmuse ja väljapressimise eest tingimisi vanglakaristused.

Kohus karistas Volkovit (32) kaheaastase vangistusega tingimisi kaheaastase katseajaga ning Bergi (47) ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega sama pika katseajaga.

Volkov on vabaduses, kuid Berg kannab talle varem mõistetud vanglakaristust. Samuti on Bergil Tartu ringkonnakohtus pooleli kohtuprotsess, kus prokurör nõuab tema süüdimõistmist lisaks omavolile veel väljapressimises ja ebaseaduslikus vabaduse võtmises.

Koos Volkovi ja Bergiga olid kohtu all ka autovargad Vitali Makarenko (30) ja Georgi Muradov (25), kellest esimene sai tingimisi ning teine reaalse vanglakaristuse.

Kohtuotsuse järgi peavad kohtualused hüvitama kannatanutele kokku 110.630 krooni, riigile sundraha igaüks 6200 krooni ja ekspertiisi-, posti- ning kaitsjakulusid 4720 krooni.

Süüdistuse järgi varastasid kohtualused autosid ning müüsid need siis omanikele tagasi. Raha maksmisest keeldumise korral ähvardasid kurjategijad varastatud autod hävitada.

Kokku on süüdistuses viis kuriteo episoodi, kus kannatanud maksid oma autode kättesaamiseks 25.000 kuni 45.000 krooni. Kurjategijatel õnnestus autoomanikelt välja pressida 165.000 krooni.

Kohus mõistis Volkovi süüdi ka kelmuses, kus ta 1999. aasta novembris sõlmis teise inimese nimel lepingu EMT-ga ning kasutas mobiiltelefoni teenuseid 14.322 krooni eest ise tasumata.

Samuti mõistis kohus Volkovi süüdi eelnevas kelmuses osalenud tankisti valeütluste andmisele sundimises.  BNS   29 September 2004