www.vnl.ee

Õiguskomisjon arutab peaprokuröri isikut ilmselt teisipäeval

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe Väino Linde sõnul hakkab komisjon uue riigi peaprokuröri kandidatuuri arutama tõenäoliselt järgmise nädala teisipäeval.

"Sellest on väga kahju, et Pihl lahkub riigi peaprokuröri kohalt. Tahame teema kohta arvamust saada ka justiitsminister Ken-Marti Vaherilt," ütles Linde BNS-ile.

Reformierakonda kuuluva Linde hinnangul peab uuel riigi peaprokuröril olema praktilist kogemust.

"Ta võib tulla prokuratuuri seest või ka väljastpoolt seda. Kindlasti peab tal olema juriidiline taust. Väga oluline on selle ameti juures ka elu- töökogemus, mis Jüri Pihlil oli olemas," sõnas Linde.

Ajakirjandus on pakkunud riigi peaprokuröri ühe võimaliku kandidaadina riigiprokurör Norman Aasa. Linde sõnul on nimedest siiki veel vara rääkida.

"Norman Aas on väga hea riigiprokuröri, ta on käinud ka riigikogu õiguskomisjonis rääkimas. Aasa kandidatuuri riigi peaprokurörina ma siiski veel ei kommenteeriks," sõnas Linde.

Jüri Pihl teatas kolmapäeval lahkumisest riigi peaprokuröri kohalt ja asumisest tööle justiitsministeeriumi kantslerina.

Justiitsministeeriumi praegune kantsler Priidu Pärna palus end 1. veebruarist alates ametist vabastada.

Lahkumist kommenteeris Pärna sooviga vahetada ametit pärast peaaegu 12 aasta pikkust tööd ühes ministeeriumis, sellest ajast töötas ta kantslerina ligi kolm aastat.

Pihl kinnitas kolmapäeval ajakirjanikele, et töökoha vahetus pole seotud võimaliku minekuga poliitikasse, sest ta ei kavatse poliitikasse minna. "Kui ma oleksin seda tahtnud, võinuks ma seda ammu teha," ütles varem kaitsepolitseiametit juhtinud Pihl.  BNS   05 Jaanuar 2005