www.vnl.ee

Riigikogu komisjon võib asuda Külvar Mandi teemat arutama

Riigikogu viljavarguse komisjon võib arutada, kas sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand mõjutas Riigi Viljasalve juhti Arvi Tupitsat.

Riigikogus viljareservi kadumise uurimiseks moodustatud komisjoni liige, opositsiooniline sotsiaaldemokraat Jarno Laur ütles Äripäeva võrguväljaandele, et seda teemat pole veel komisjoni istungitel arutatud.

"Igal juhul kavatsen selle juhtumi asjaolusid komisjonis käsitleda esimesel võimalusel ning kindlasti ka Mandi selgitusi andma paluda," lisas ta.

Laur nentis, et teemat pole komisjonis arutatud, kuna vastav info sai laiemale üldsusele, sealhulgas komisjoni liikmetele, meedia vahendusel teatavaks hiljem, kui viimane istung toimus.

"Küll oleme vestelnud ja küsitlenud Tupitsat, kuid eespool mainitud asjaolud polnud siis meile teatavad ega soovinud ka Tupits seda mainida või polnud vastav abiministri "visiit" veel toime saanud," märkis Laur.

Komisjoni rahvaliitlasest liige, viljavarguse pärast tagasi astunud põllumajandusminister Tiit Tammsaar tõdes samuti, et komisjon ei ole seda küsimust käsitlenud. "Kuid olen asjaga kursis. Minuga on viljasalve teemal Mand põgusalt juttu teinud," märkis Tammsaar.

Äripäev kirjutas aasta lõpus, kuidas Res Publica liige Mand käis oktoobris mõjutamas Riigi Viljasalve juhti Arvi Tupitsat. Koos Mandiga külastasid Tupitsat Rakvere Viljasalve juhid Ilja Ivanov ja Georgi Litvinov, kes on varem olnud seotud seltskonnaga, kellele pannakse süüks riigivilja kadumist Rakvere viljasalvest.

Mand, Litvinov ja Ivanov edastasid Äripäeva teatel sõnumi, et Tupits kui Rakvere Viljasalve pankrotitoimkonna esimees peaks nendega kõikides asjades kokku leppima. Kõnelus kestis üle tunni ja toimus peamiselt vene keeles. Mand ütles visiidi tulemusi kommenteerides ajalehele, et Tupits nõustus edaspidi kõiges kokku leppima.

Tupits seevastu ütles, et tema külalisi aidata ei saanud, sest seaduse kohaselt teeb otsused võlausaldajate koosolek.  BNS   07 Jaanuar 2005