www.vnl.ee

Briti euroskeptik ründas taas Siim Kallast

Briti tabloid The Sun kirjutas esmaspäeval, et Euroopa Komisjoni asepresidendilt Siim Kallaselt oodatakse 10 miljoni dollari afääri kohta uusi selgitusi.

Nimelt väidab Briti eurosaadik Nigel Farage, et tal on Kallase valede kohta tõendusmaterjali, vahendas SL Õhtuleht.

The Sun nimetas artiklit pealkirjaga "Euroopa petupealikku ootab ristküsitlus" eksklusiivmaterjaliks ja kirjutas, et Euroopa Komisjonis korruptsioonivastase võitlusega tegelev Kallas on europarlamendi ees valetanud oma rolli kohta kümne miljoni dollari kadumises, kui ta oli Eesti Panga president.

Briti lehe väitel on Farage koostanud küsimustiku, mille ta lubas europarlamendis ette kanda. Samuti olevat tal tõendeid, et Kallas on varasemate küsitluste käigus saadikuid eksitanud.

Kallas on praegu puhkusel, tema assistendi Hanna Hinrikuse sõnul ei tea Kallase meeskond The Sunis kirjeldatust lähemalt ega oska seda ka kommenteerida.

"Kallas on kõigile neile küsimustele parlamendi ees korduvalt vastanud," rõhutas Hinrikus.

Brüsselis viibivad Eesti ametnikud kinnitasid SL Õhtulehele, et Farage on tuntud skandaalitseja, kes soovib iseendale tähelepanu tõmmata.

Mullu novembris ründas Farage Euroopa Komisjoni mitut liiget, nimetades neid sulideks, petisteks ja vanadeks kommunistideks.  BNS   11 Jaanuar 2005