www.vnl.ee

Ida-Virumaal algas meene- ja ideekonkurss

Ida-Viru maavanem kuulutas välja kaks maakonna noortele suunatud konkurssi - “Meene Ida-Virumaalt” ja “Nutikad ideed”. Meenekonkursi eesmärgiks on luua Ida-Virumaad kõige paremini iseloomustav meene, mis sobiks hästi külalistele kinkimiseks. Nutikad ideed on aga sellised, mis muudavad meie igapäevaelu lihtsamaks ja mugavamaks ning aitavad säästa kallist aega.

“Sügisel toimunud esseede ja joonistuste võistlus näitas, et noored löövad aktiivselt kaasa klassivälises töös ja maakonna arenguprotsessis. Kuna eelmisest konkursist osalemine oli väga aktiivne, anname noortele võimaluse osaleda ka maakonna kaubamärgi kujundamisel,” ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde.

Silde sõnul on oodatud kõik ideed, mis sobiksid maakonna tutvustamiseks mitte ainult Eestis vaid ka Euroopas ja kogu maailmas. “Maakonna logo peaks olema selline, mida sobib kanda T-särkidel, tikkida käterätikutele, joonistada suveniiridele ja kingitustele. Selline, mis püüaks pilku ja mõjuks optimistlikult.”

Konkursil on oodatud osalema kõik üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste ja kõrgkoolide õppurid. Töid võib esitada ka loominguline kollektiiv (klass, kursus, huvikooli ring jm). Ideed ja meened pannakse üles ka Ida-Viru Maavalitsuse ja Ida-Viru Maakonna veebilehele. Auhinnad parimatele annab üle maavanem.

Meene peaks kandma meie maakonnale iseloomulikku sõnumit nii materjali valikul kui ka selle valmistamisel. Eelistatud on naturaalsed (looduslikud) materjalid.

Konkursitööd peaksid oma mõõtmetelt jääma väikevormi piiridesse. Meene mõõdud ei tohi ületada 30x20x10 cm. Ideed võib kujutada ka paberil (A4), lisades juurde millisest materjalist meene valmistatakse. Ei tohiks unustada ka selle värvilahendust.

Hindamisel võetakse arvesse töö vastavust esitatud tingimustele, kvaliteeti, omapära, ja loovust.

Nutikad ideede juures hinnatakse nende teostamise võimalikkust ja seda, kuidas need muudavad meie igapäevaelu lihtsamaks ja mugavamaks ning aitavad säästa kallist aega.

Tööde esitamise tähtaeg on 15.märts 2005.a. ning need peab tooma või saatma pakendatult ja valmistaja kontaktandmetega varustatult märgusõna MEENE all Ida-Viru Maavalitsuse valvelauda (Keskväljaku 1, 41594 Jõhvi). NUTIKAD IDEED võib saata ka meili teel (anti.ronk@ivmv.ee).


VNL-Online


   11 Jaanuar 2005