www.vnl.ee

E-politsei süsteem on 122 politseiautol

Aasta alguse seisuga on e-politsei süsteem paigaldatud 122 politseiautole.

Politseiameti pressiesindaja Annela Laaneotsa sõnul kestab praegu mullu novembris alanud e-politsei projekti kolmekuuline testimisperiood, mille käigus peavad politseinikud andma süsteemi tõhususele hinnangu.

"Testperioodiks on paigaldatud e-politsei seadmed 122 autole, neist 98 Põhja prefektuuri politseiautodele, 18 Lõuna prefektuuri politseiautodele ja kaheksa julgestuspolitsei politseiautodele," ütles Laaneots BNS-ile.

E-politsei projekti eesmärk on kiirendada politsei tööd ning muuta inimeste suhtlemine politseiga lihtsamaks. E-politsei süsteem võimaldab politseinikul tuvastada autojuhi isikut ja juhtimisõigust ka siis, kui inimesel pole ühtegi dokumenti kaasas.

Sama projekti raames varustatakse politseiautod positsioneerimisseadmega, mille abil näeb juhtimiskeskus, kus patrullid asuvad ja saab suunata väljakutsele sündmuspaigale kõige lähemal oleva patrulli.

Soetatud serverid vastavad e-politsei autodest tehtavatele päringutele ja positsioneerivad süsteemi kuuluvaid autosid, annavad juhtimiskeskusele infot auto asukoha kohta ning ka selle kohta, kas auto on hõivatud.  BNS   11 Jaanuar 2005